Шановні юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин

Дата: 24.05.2019 15:37

Фото без описуЗ метою усунення негативного впливу на галузь бджільництва від застосування пестицидів та агрохімікатів  Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області доводить до Вашого відома,

що  Згідно Закону України “Про бджільництво”, ст. 37 юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин, через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблювальних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні  години.

Доводимо до Вашого відома, що організація «Гранд Експерт» представила ресурс www.grand.expert, завдяки якому  у фізичних та юридичних осіб є можливість миттєво і безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин засобами захисту.

У бджолярів з’явиться можливість своєчасного вживання  заходів  з  уникнення контакту бджіл з отруйними речовинами.

Сповіщення приходять у вигляді SMS–повідомлень бджолярам в радіусі 10 км від Ваших оброблюваних ділянок. Інформація про планову хімічну обробку, що вказується Вами на сайті, відповідно до законодавства України автоматично дублюється в друкованому вигляді в щоденному «Всеукраїнському бюлетені планових хімічних обробок рослин».

Відповідно до статті 38 Закону України “Про бджільництво” порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законом України.

Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть, особи винні у:

• неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про пестициди і агрохімікати” порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи винні у:

• приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоровю людини, а так само майну у навколишньому середовищу;
  • недотриманні вимог стандартів, санітарних норм і правил та інших нормативних документів під час виробництва, транспортування, зберігання пестицидів, агрохімікатів і технічних засобів їх застосування;
  • забрудненні пестицидами і агрохімікатами понад допустимі рівні сільськогосподарської сировини, кормів, харчових продуктів, грунту, води, повітря;
  • порушення регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування пестицидів та агрохімікатів;
  • застосування пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;
  • використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.