Шановні мешканці Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади!

Дата: 05.06.2019 10:14

Протягом літнього періоду 2018 року ( з 01.06. 2018 по 31.08.2018р.) на водоймах області загинуло 40 осіб, з них 3 дитини, це на 25%  більше ніж за аналогічний період 2017 року (загинуло 32 особи, з них 3 дитини) причинами загибелі людей стали грубі порушення правил поведінки на воді й особиста необережність, а серед дітей ще й пустощі біля води.

Особливо небезпечним є купання в стані алкогольного сп’яніння. Проведеним аналізом встановлено, що 85% загибелі людей трапилось на водних об’єктах, які не визначені як місця масового відпочинку.

На території Донецької області, що підконтрольна українській владі, на обліку знаходиться 1467 водних об’єктів, частина цих водних об’єктів знаходиться на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади.

В 2017 році загибелі людей на воді у Миколаївські  міській ОТГ не траплялось.

В 2018 році. на річці Сіверський донець загинула 1 людина (68 років).

Миколаївською міською радою не визначені місця масового відпочинку населення на воді, організації пляжів у зв’язку з невідповідністю до вимог наказу МВС України від 10.04.2017 року № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», але на територій громади знаходиться  значна кількість  місць, які  частина населення    використовує для відпочинку на воді та аматорського риболовства.

Основними причинами нещасних випадків на воді у літню пору року є порушення наступних правил безпечної поведінки:

-         знаходження дітей біля водойм без супроводу дорослих;

-         купання в необладнаних для цього місцях;

-         купання в нетверезому стані;

-         пірнання в незнайомому місці.

Щоб відпочинок біля води став корисним та безпечним, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує мешканцям області основні правила поведінки на воді:

- відпочивайте та купайтеся на спеціально обладнаних пляжах;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не залишайте дітей без нагляду біля води;

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

- купайтеся в спокійну безвітряну погоду та у світлу частину доби при температурі води не менше +18 та повітря не нижче +24. У воду заходьте повільно, щоб тіло звикло до зміни температури повітря і води;

- не запливайте далеко, особливо якщо не впевнені у своїх силах;

- обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, також з них може вийти повітря і вони втратять плавучість;

- не жартуйте на воді та не грайтеся в ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

- не підпливайте близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання;

- уникайте річок із швидкою течією. Якщо вас захопила бурхлива течія, не боріться, а пливіть за нею, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега;

- якщо ви потрапили у вир, наберіть побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливіть;

- навчіться «відпочивати» на воді. Для цього обов'язково треба вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити;

- якщо починає судомити ногу, на секунду зануритесь з головою у воду і, розпрямивши ногу, сильно рукою потягніть її на себе за великий палець. При відчутті стягування пальців руки швидко з силою стисніть пальці кисті руки у кулак, зробіть різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтисніть кулак. Якщо судома не проходить, повторіть цю вправу кілька разів.

Будьте обережні! У ваших силах  зробити своє життя безпечним!

Гусак