ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ для пішоходів

Дата: 15.11.2019 17:09

1.  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ під час руху уздовж дороги.

1.1.  При пересуванні вулицями міста і при переході проїжджої частини вулиці повинне дотримуватися Правил дорожнього руху:

•  пам'ятати, проїжджа частина призначена для руху транспорту. Лише в окремих випадках (відсутній тротуар, узбіччя, пішохідні доріжки) дозволяється йти по краю проїжджої частини в один ряд. Рухатися не з самого краю проїжджої частини дороги в один ряд тільки в напрямку протилежному транспортному потоку. Дітям по узбіччю можна ходити тільки разом з дорослими.

1.2. Для руху пішоходів служать тротуари та пішохідні доріжки, там, де їх немає, пішоходи можуть йти по узбіччю або по велосипедній доріжці.

1.3. Ходити вулицею слід по тротуару і тільки з правого боку.

1.4. Відстані від проїзної частини під час руху тротуаром, має бути не меншою від двох ростів людини, бо на дорозі щохвилини може виникнути небезпечна ситуація.

2.  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ під час переходу проїжджої частини.

2.1. Переходити проїжджу частину пішоходи повинні тільки по підземних переходах, пішохідних містках, в місцях, позначених дорожньою розміткою “зебра”, або знаком “пішохідний перехід”.

2.2. Переходити проїжджу частину пішоходи повинні, якщо немає розмітки “зебра”, або знаку “пішохідний перехід” - на перехресті по лінії тротуарів чи узбіч або під прямим кутом В місцях, де добре видно дорогу.

2.3. Переходити проїжджу частину потрібно спокійно, ні в якому разі не бігти.

2.4. Автомобільну дорогу за містом дозволяється переходити тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспорту, який наближається, і його швидкість, та впевниться в безпеці переходу.

2.5. Якщо вулиця з двостороннім рухом, то, ступивши на край проїжджої частини, подивіться наліво, а дійшовши до середини - направо.

2.6. Якщо ви вимушені переходити через дорогу поблизу транспортного засобу, що стоїть, то пам`ятайте, що обходити його можна лише ззаду. А трамвай обходити спереду.

2.7. При переході перехрестя, де рух регулюється світлофором, слід керуватися його сигналами.:

2.7.1. Переходити дорогу можна тільки при зеленому сигналі світлофора,

2.7.2. Перш ніж розпочати перехід, неодмінно потрібно зупинитися і уважно звідусіль оглянути дорогу,

2.7.3. Переходити дорогу можна, якщо побачили, що машини зупинились перед пішохідним переходом,

2.7.4. Деякі світлофори про зміну сигналів попереджають блиманням світла, а більшість має пристрій для відліку часу,

2.7.5. Якщо світлофор блимає зеленим  світлом, перехід не розпочинайте, бо це означає, що зараз буде увімкнуто заборонений сигнал,

2.7.5. Коли при переході вулиці застав жовтий сигнал світлофора:

а) якщо перехід тільки почався, потрібно негайно повернутися на тротуар,

б) якщо майже досягнуто середини дороги, потрібно дійти до її розділювальної смуги, або до острівця безпеки, і зачекати зеленого світла світлофора,

в) якщо в час зміни сигналу  розділювальну смугу вже пройдено, потрібно закінчувати перехід.

2.8.  При переході нерегульованого перехрестя:

2.8.1. Потрібно зупинитися,

2.8.2. Якщо перехрестя ліворуч, подивитися потрібно назад, ліворуч, вперед, праворуч,

2.8.3. Якщо перехрестя праворуч, подивитися потрібно ліворуч, вперед, праворуч і назад,

2.8.4.  Звертати увагу на сигнали повороту автомобілів, почекати поки такий автомобіль проїде,

2.8.5. При переході проїжджої частини не можна відволікатися, затримуватися, поспішати або бігти.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ під час руху групами

3.1. Колони пішоходів повинні рухатись по правому боці проїжджої частини не більше, ніж в 4 ряди, не утворюючи перешкод руху транспорту. Попереду і позаду колони з лівого боку повинні бути супроводжуючі з прапорцями, а в темний період доби і в умовах недостатньої освітленості - з запаленими ліхтарями: попереду - білого кольору, позаду – червоного.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ під час користування транспортом

4.1. Посадка здійснюється лише з посадочної площадки, або з узбіччя тротуару.

4.2.  До транспорту слід підходити лише після повної його зупинки.

4.3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги.

4.4. Зайшовши в салон,  слід взяти квиток і пройти вперед.

4.5. Забороняється висовуватись з вікон.

4.6. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним  засобом.

4.7.  Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки.

4.8. Не можна перешкоджати зачиненню дверей.

4.9.  На зупинках виходять в сторону тротуару чи узбіччя.

4.10. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин.

4.11. Проїзд учнів в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді , коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. В кузові повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка здійснюється через правий або задній борт.

4.12. На мотоциклах діти перевозяться в колисках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.

4.13. Рухатися на велосипеді по проїжджій частині можна з 14 років. Для руху поза проїжджою частиною вік не обумовлюється. Велосипед має бути технічно справним з гальмами, звуковим сигналом і за інший транспортний засіб, перевозити пасажирів,  яким більше 7 років.

5. ДІЇ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. У разі травмування однокласника або іншого учня, який опинився поряд, негайно повідомити чергового вчителя або адміністратора.

5.2. У разі необхідності вжити заходів для виклику швидкої допомоги,

5.3. Всі учасники дорожнього руху повинні уміти надавати першу долікарську допомогу.

5.4. Якщо ви стали свідком чи учасником дорожньої аварії необхідно за можливості супроводити травмованого до медичного пункту, або надавати першу долікарську допомогу.

Міський голова                                                                            О.М. Цикунова

Бондарчук С.В.