На території Донецької області введено режим надзвичайної ситуації

Дата: 23.03.2020 11:08

Підставою для його введення послужило рішення, що було прийняте за результатами засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відповідно до якого ситуація, що склалася в Донецькій області внаслідок виявлення захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та пов’язана із загрозою поширення на території області, була попередньо класифікована як медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру регіонального рівня.

Режим надзвичайної ситуації не є надзвичайним станом.  Надзвичайний стан має право вводити лише голова держави за погодженням Верховного Ради. Введений режим надзвичайної ситуації потрібен для того, щоб мати правові підстави швидко й ефективно реагувати на можливий розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19.