МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК: ВСІ ПЕНСІЙНІ ПОСЛУГИ ПІД РУКОЮ

Дата: 24.11.2020 12:17

Завжди тримати руку на пульсі актуальних питань пенсійного забезпечення та контролювати персональні дані дозволяє мобільний застосунок «Пенсійний фонд».

Авторизувавшись в електронному додатку з використанням кваліфікованого електронного підпису чи систему інтегрованої ідентифікації GOV ID, користувач має змогу отримати широкий спектр інформації та послуг з пенсійного забезпечення. Завдяки доступності й простоті завантаження застосунку, його  зручному формату та широкому функціоналу вебпорталу Пенсійного фонду подання заяв та звернень, отримання електронних довідок та інших документів, правомірність яких підтверджується QR-кодом, вирішення інших пенсійних питань можна за мінімальних часових витрат та в будь-якому місці.

Щоб встановити мобільний застосунок “Пенсійний фонд” у телефоні або планшеті, потрібно підключитися до мережі Інтернет. Версії мобільного застосунку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно.

Увійти у мобільний застосунок можна за допомогою:

ключа кваліфікованого електронного підпису (раніше — ЕЦП). Для цього він має бути збереженим у Вашому телефоні. Потрібно із запропонованого переліку обрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК), що видав електронний ключ, і залишити позначку, ким Ви є: “фізичною” або “юридичною” особою;

GovID. Функція ідентифікації особи GovID об’єднує ідентифікацію за допомогою мобільного оператора (MobileID) або за допомогою банку (BankID);

попередньої реєстрації на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за логіном і паролем.

За допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”, не виходячи з дому, Ви можете:

?подати заяву на призначення або перерахунок пенсії;

?подати запит для внесення змін до пенсійної справи;

?отримати та завантажити до мобільного пристрою електронні документи з Реєстру застрахованих осіб, доступні в особистому кабінеті вебпорталу;

?переглянути відомості з Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж) та з електронної пенсійної справи;

?одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду, відстежувати стан опрацювання звернень до Пенсійного фонду.

Відтак, мобільний застосунок дозволяє використовувати весь спектр послуг, який надає вебпортал Пенсійного фонду, та завантажувати на мобільний пристрій електронні документи.