2 грудня – це  Міжнародний день боротьби з рабством.

Дата: 02.12.2020 16:25

Він пов`язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з рабством (резолюція ООН № 317 (IV) від 2 грудня 1949 року)

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою.

Існують сучасні форми рабства, такі як трудова та сексуальна експлуатація, торгівля дітьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке використання людей у збройних конфліктах, кримінальних діях, сурогатному материнстві тощо.

За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві в рік - 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.

Це число більш ніж вдвічі перевищує загальну кількість рабів, привезених з Африки у часи трансатлантичної работоргівлі.

Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства - об'єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.