Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Держрибагентство здійснює постійний моніторинг стану проходження нересту водних біоресурсів

Дата: 13.05.2021 10:59
Кількість переглядів: 179

Держрибагентство здійснює постійний моніторинг стану проходження нересту водних біоресурсів
У рамках інформаційної кампанії Держрибагентства «Нерест – 2021» хочемо проінформувати вас про стан проходження нересту гідробіонтів.


Період нересту є надважливим етапом життєвого циклу водних біоресурсів, оскільки саме у цей час відбувається відтворення їх природних популяцій. У внутрішніх водоймах України за сприятливих температурних умов нерест триває з середини березня до початку липня, в залежності від виду риб.
Впродовж всього нерестового періоду фахівцями територіальних підрозділів Держрибагентства здійснюється постійний моніторинг та контроль за станом проходження нересту риби.
Так, встановлено, що протягом квітня температура води у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) в середньому становила 8,5 0С, вміст розчиненого у воді кисню перебував у межах норми.
Наразі по всій території України відбувся нерест щуки, триває нерест окуня, плітки, судака, ляща, краснопірки, підуста, карася сріблястого та золотого. У гірських річках західної України, зокрема Закарпатської області, закінчився нерест дунайського лосося, триває нерест харіуса європейського, головня європейського, йоржа звичайного та смугастого, підуста звичайного.
Завдяки стабільним оптимальним температурам, у водоймах Миколаївської області віднерестилася найбільша кількість видів риб – щука, окунь, краснопірка, лящ, плітка, судак, продовжується нерест карася сріблястого, сазана, пузанка, сома та оселедця чорноморського.
Водночас для успішного нересту водних біоресурсів мають бути достатніми та з мінімальними добовими коливаннями рівні води у водосховищах. Однак, наприкінці квітня та на початку травня працівниками Держрибагентства зафіксовано різкий спад води на Київському та Канівському водосховищах. З метою недопущення значних добових коливань рівнів водосховищ, Держрибагентство звернулося до Держводагентства з проханням провести позачергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ щодо корегування режимів каскаду на травень 2021 року.
Важливим заходом покращення умов відтворення водних біоресурсів є встановлення штучних нерестовищ. Більшість видів риб, що мешкають у прісноводних водоймах, є літофільними, тобто відкладають ікру на свіжу чи минулорічну рослинність, тому спеціалісти територіальних органів рибоохорони спільно з громадськістю щорічно забезпечують допомогу рибі шляхом виготовлення та встановлення штучних нерестових гнізд, матеріалом для яких здебільшого служать гілки хвойних порід дерев.
Зокрема, на водоймах Волинської області встановлено 190 штучних нерестовищ, Дніпропетровської – 480, Вінницької – 590, Львівської − 700. У Херсонській області користувачами водних біоресурсів та представниками Українського товариства мисливців і рибалок встановлено 4950 нерестових гнізд, виготовлених з відходів мисинових і капронових сітко-матеріалів, закріплених на дерев’яних та металевих каркасах.
Незважаючи на те, що основний природний фактор, який обумовлює початок нересту – температура води, дещо змістив його терміни, загалом нерест водних біоресурсів проходить задовільно.
Довідково:
З метою збереження біорізноманіття і задля захисту місць природного відтворення та міграційних шляхів аборигенних видів риб, територіальними управліннями Держрибагентства на підставі науково-біологічних обґрунтувань, наданих науковими установами, щорічно встановлюється весняно-літня нерестова заборона. https://darg.gov.ua/_u_vodojmah_ukrajini_startuje_0_0_0_10805_1.html
У цей період дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). https://darg.gov.ua/_nakazi_pro_nerestovu_zaboronu_0_0_0_10800_1.html
Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися встановлених обмежень.
Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора