На Донеччині під час нересту порушник завдав збитків понад 31 тис. гривень

Дата: 17.05.2021 09:12

Фото без опису13 травня 2021 року Донецький рибоохоронний патруль викрив грубе порушення Правил рибальства. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0269-99  Близько 4 години ранку викрито громадянина, який у період нересту здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою заборонених сіткоснастних знарядь лову, трьох підйомних пасток довжиною 150 м.

У результаті незаконних дій порушнику вдалося впіймати 37 кг водних біоресурсів: рак – 1 061 екз., судак – 7 екз., окунь – 27 екз.  Інцидент стався на  на Курахово – Родинському водосховищі, розташованому біля с. Олександропіль Покровського району Донецької області.
Збиток, завданий рибному господарству України, склав 31 084,5 гривень. На порушника оформлено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Крім того, на місце події викликано працівників Національної поліції. Наразі розглядається питання про відкриття кримінального провадження за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Заборонені  знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» Донецького рибоохоронного патруля: (099)-391-10-90 або (068)-446-86-54.
 Довідкова інформація:

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу, порушник також має сплатити збитки, нанесені рибному господарству за кожен вид незаконно виловлених водних біоресурсів, незалежно від розміру, відповідно до такс. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1209-2011-%D0%BF
Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області.