Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Як влітку зменшити рахунки за електроенергію

Дата: 09.07.2021 14:01
Кількість переглядів: 700

З настанням літньої спеки хочеться мати прохолоду в оселі. Як створити максимальний комфорт вдома та водночас зменшити рахунки за електроенергію, ділиться порадами постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO.

YASNO консультує клієнтів з розумного споживання енергоносіїв для економії витрат. Запропоновані постачальником енергоефективні рішення вже дали змогу 50 тисячам українських сімей щороку заощаджувати на рахунках за електроенергію близько 84 млн гривень і водночас робити вагомий внесок в поліпшення екології.

«Користувачі енергоефективних наборів від YASNO щороку економлять 50 мільйонів кіловат?годин електроенергії. А це дорівнює зниженню викидів СO2 в атмосферу на 44 тисячі тонн. Тож відповідальне енергоспоживання зменшує рахунки і оздоровлює навколишнє середовище», – зазначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Щоб розумніше споживати електроенергію та зменшити власні рахунки, жителям Донеччини варто скористатись наступними порадами від постачальника YASNO:

  • Обирайте побутову техніку з класом енергоефективності А та вище – вона споживає менше електроенергії за інші моделі.
  • Замислюючись над придбанням нового кондиціонеру, оберіть інверторний. Він не вимикається, коли досягає заданої температури в приміщенні, а переходить у режим зниженої потужності. Так точніше підтримується температура і споживається менше електроенергії.
  • Щільно зачиняйте вікна та двері (навіть міжкімнатні), коли працює кондиціонер. Тоді не доведеться витрачати зайві кіловат?години на охолодження вулиці і приміщень, де ви майже не проводите час.
  • Встановіть жалюзі або заклейте вікна спеціальною плівкою, щоб  віддзеркалювати тепло і світло. Також можна встановити над вікном тіньовий козирок. З ними приміщення буде не так сильно нагріватись, і для його охолодження знадобиться менше часу кондиціонування.
  • Періодично робіть вологе прибирання – воно додатково охолоджує кімнати і дозволяє рідше вмикати кондиціонер.
  • Користуйтесь наявними еко-функціями свого кондиціонеру. Наприклад, уночі переводьте пристрій в режим «Sleep». Він знижує рівень шуму і витрати електроенергії на підтримку комфортної для сну температури.
  • Регулярно очищуйте кондиціонер і заправляйте охолоджувачем – це сприяє тривалій роботі пристрою за визначеними параметрами енергоспоживання.
  • Добре кондиціонуйте повітря в оселі, щоб попередити надмірні витраті електроенергії іншими побутовими приладами. Бо, наприклад, той же холодильник може вдвічі збільшити енергоспоживання, коли температура в приміщенні перевищує 30 градусів за Цельсієм.
  • Встановіть двозонний електролічильник і за можливості вмикайте найбільш енергоємні прилади в період з 23:00 до 07:00, бо за спожиту в ці години електроенергію можна сплачувати 50% за «нічним» тарифом. А за умови, що деякі прилади (холодильник, кондиціонер чи бойлер) можуть працювати цілодобово, двозонний лічильник дає ще відчутнішу економію на рахунках.

Більше порад з заощадження електроенергії та газу мешканці квартир і приватних будинків можуть знайти на сайті постачальника в проєкті «YASNO_як_заощаджувати». А маленьким жителям Донеччини стануть у пригоді цікаві казки з яскравими ілюстраціями в добірці «YASNO для дітей».

 

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях України. Три компанії бренда YASNO двічі очолили рейтинг постачальників електроенергії, складений аналітичним центром DiXi Group в рамках проєкту USAID. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора