Новини в Законопроекті, які  спрямовані на поліпшення умов проживання осіб з інвалідністю

Дата: 19.06.2020 09:58

17 червня Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю», розроблений Мінрегіоном на виконання Плану організації підготовки проєктів актів, необхідних для забезпечення реалізації Указу Президента України «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю» від 12.02.2016 № 553.

Метою проєкту закону є визначення механізму заміни житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю в разі його невідповідності потребам таких осіб та неможливості його пристосування до потреб осіб з інвалідністю.

Законопроєктом пропонується передбачити норму, де заміна житла (житлових приміщень) особи з інвалідністю здійснюватиметься органами місцевого самоврядування шляхом обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму, надання житла (жилого приміщення) за умови передачі займаного житла, яке перебуває у приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади. Порядок заміни житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, затверджується Кабінетом Міністрів України.