Відділ містобудування та архітектури

Відділ містобудування та архітектури  виконавчого комітету Миколаївської міської ради створено відповідно до рішення   Миколаївської міської ради від 21.02.2018 року № 26-XVIII-8.

Відділ є структурним підрозділом, підзвітним і підконтрольним міській раді та виконавчому комітету, є робочим органом, який регулює діяльність у сфері містобудування та архітектури на території Миколаївської міської  об’єднаної територіальної громади. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами Украї­ни, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Фонду державного майна України, наказами Мінрегіону України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Регламентом виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а також Положенням про відділ.

Основними завданнями відділу у сфері містобудування та архітектури є:

• Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітекту­ри на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади.
  • Аналіз стану містобудування на території Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади, організація роботи з розроблення, оновлення, коригування мі­стобудівної документації передбаченої законодавством.
  •  Забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил, регіональних правил забудови населених пунктів, затвердження містобудівної документації.
  • Визначення у встановленому законодавством порядку відповідно до рішень ради територій, вибором, вилученням (викупом) і наданням земель для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.
  •  Організація робіт пов'язаних із створенням і веденням містобудівного кадастру на території Миколаївської міської  об’єднаної територіальної громади.
  •  Інші питання містобудівної діяльності, визначені законом.