Запобігання корупції

Канали для надання повідомлень від викривачів до Миколаївської міської ради Слов'янського району Донецької області

Миколаївська міська рада Слов'янського району Донецької області забезпечує умови для повідомлень працівниками міської ради та її структурних підрозділів, іншими особами про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», зокрема через спеціальну телефонну лінію, офіційний веб-сайт міської ради, засобами електронного зв’язку, іншими засобами поштового зв’язку, скриньку для анонімних повідомлень (розташована у будівлі ради), а також під час проведення особистого прийому міським головою, або його заступниками, інших уповноважених осіб.

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Спеціальна телефонна лінія, за якою приймаються повідомлення про корупційні правопорушення або правопорушення, пов’язані з корупцією з боку працівників міської ради, виконавчого комітету та структурних підрозділів (06262) 4-22-90

Режим роботи спеціальної телефонної лінії: з понеділка по п’ятницю з 9 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. та з 13 год. 00 хв. до 15 год. 30 хв.

Електронна поштова скринькаnazk-otg@ukr.net

Офіційний веб-сайт міської радиsovet@mk-otg.ua

Поштова адреса міської ради: 84182, Донецька область,  Слов'янський район, місто Миколаївка, пл. Енергетиків, 2/14.

У разі направлення повідомлення поштою, на конверті робиться позначка «Про корупцію»

Небажання заявника надати інформацію про себе не є підставою для відмови в прийнятті його повідомлення

Розгляд повідомлень здійснюється відповідно до законодавства щодо порядку організації в  роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.

Анонімне повідомлення про порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від дня його отримання та може бути продовжено термін розгляду  повідомлення до 30 днів від дня його отримання.

Спеціальні уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції

01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28

info@nazk.gov.ua

Прокуратура Донецької області

87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6

priom_gromad@don.gp.gov.ua

Головне управління Національної поліції України в Донецькій області

87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 86

gupolice@dn.npu.gov.ua

Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України

87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 86

Національне антикорупційне бюро України Харківське територіальне управління

(юрисдикція поширюється на Харківську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку області та територію проведення антитерористичної операції: Луганську та Донецьку області)

61000, м.Харків, Московський проспект, 140

kharkiv@nabu.gov.ua

Суб’єкти

Повноваження

Національне антикорупційне бюро України

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 р. № 1698-VIII
Указ Президента України «Про утворення національного антикорупційного бюро України» від 16 квітня 2015 р. № 217

Державний правоохоронний орган, основним завданням якого – попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових. Завданням Національного бюро є протидія  кримінальним корупційним правопорушенням, які вчиненні вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Національна поліція України

Закон України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 р. № 580-VIII
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Національну поліцію» від 28 жовтня 2015 р. № 877

Центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Національна поліція забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції, порушень законності, службової дисципліни і контроль за їх реалізацією в центральному органі управління Національної поліції, територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління.

Прокуратура України

Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697- VIII
Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ

Єдина система, яка в порядку, передбаченому Законом “Про прокуратуру”, здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

Національне агенство з питань запобігання корупції

Закон України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 р. № 1700-VIII
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015–2017 роки» від 29 квітня 2015 р. № 265

Центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію  антикорупційної політики.