В Україні хочуть з’єднати містобудівну та землевпорядну документацію

Дата: 29.09.2020 11:51

Відповідно до нового законопроєкту №2280, містобудівну та землевпорядну документацію хочуть з'єднати.

Генеральному плану населеного пункту, детальному плану території, вказаним законопроєктом надано статус не тільки містобудівної документації, а й документації із землеустрою. Розроблення такої документації буде допускатися виключно за участю сертифікованого інженера-землевпорядника. План зонування території (зонінг) було позбавлено статусу окремої містобудівної документації, з моменту набрання чинності вказаним законом він буде розроблятися у складі комплексного плану, генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території у межах визначених функціональних зон.

Також було запроваджено новий вид містобудівної документації на місцевому рівні, комплексний план просторового розвитку території територіальної громади. Розробити вказану документацію матимуть змогу виключно суб'єкти, які мають територію як в межах так і за межами населеного пункту, тобто, об'єднані територіальні громади. Комплексний план включатиме генеральні плани міст та сіл у межах його території, детальні плани території, історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів. Водночас генеральні плани населених пунктів, які не включено до складу комплексного плану або необхідність розроблення яких не передбачена рішенням про затвердження комплексного плану, не розробляються. Вбачається, що комплексний план буде основою для розвитку ОТГ.