Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Новації у застосуванні РРО

Дата: 01.03.2021 14:56
Кількість переглядів: 473

Слов’янська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що граничний обсяг доходів, який дозволяє фізичним особам - підприємцям (далі - ФОП) не застосовувати РРО (ПРРО) протягом 2021 року - 1 320 000 грн (встановлюється, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої на 1 січня звітного року і у 2021 році такий граничний дохід не повинен перевищувати 220 МЗП).

Крім того РРО (ПРРО) не застосовуються ФОП - платниками єдиного податку, які перебувають на першій групі спрощеної системи оподаткування. Такі платники єдиного податку обмежені видами діяльності, які може здійснювати ФОП (п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).

Для ФОП - «єдинників» п. 61 підрозділу 10 розділу XX встановлено ПКУ види діяльності, здійснення яких, незалежно від річного обсягу доходу, вимагає застосування РРО.

Так, протягом 2021 року застосовувати РРО зобов’язані ті ФОП - «єдинники» другої - четвертої груп, які будуть здійснювати реалізацію:

  • технічно - складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Статтю 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон про РРО) доповнено п. 14, відповідно до якого РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Нагадуємо, що з 01.08.2020 суб’єкт господарювання може обрати який РРО йому зручніше використовувати під час здійснення розрахункових операцій - класичний РРО чи ПРРО.

Програмне рішення від ДПС - доступне кожному на безкоштовній основі і розміщене на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланнями:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiv/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/

https://tax.gov.ua/baneryi/progranmi-rro/programniv-reestrator-rozrahunkovih-

operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/

Звертаємо увагу, що передача даних від програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) до фіскального сервера здійснюється засобами комунікацій з використанням кваліфікованого електронного підпису або печатки. Безкоштовно електронні підписи та печатки можна отримати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Роз’яснення щодо отримання кваліфікованих сертифікатів електронних підписів та печаток для програмних РРО розміщені              у      відповідному розділі банеру                       «Програмні РРО» за посиланням https://tax. gov.ua/baneryi/programni-rro/elektronni-dovirchi-poslugi/

Здійснити реєстрацію ПРРО можна в електронному вигляді через Електронний кабінет або через Єдине вікно подання електронної звітності (код форми J/F136602).

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора