Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Про весняний призов на строкову військову службу 2021

Дата: 29.03.2021 16:23
Кількість переглядів: 1605

Фото без описуЗ 1 квітня розпочнеться весняний призов громадян України на строкову військову службу, який триватиме до 30 червня.

У зв’язку з цим військовий комісар Слов’янського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Вадим Ільєнко надав коментарі стосовно призову на строкову військову службу до лав Збройних Сил та інших військових формувань України.

Хто підлягатиме призову на строкову службу восени цього року?

Призовний вік в Україні у 2021 році відповідно Указу Президента України №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, призовники цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.

Які терміни проведення осіннього призову та який термін служби в українській армії?

Згідно Указу Президента України весняний призов на строкову військову службу проходитиме із квітня по червень включно. Для призовників з освітнім ступенем «магістр» і вище строк служби складатиме 12 місяців, всі інші хлопці служитимуть 18 місяців.

Якщо хлопцю надійшла повістка до територіального центру комплектування, які його подальші дії?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на добровільну явку у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків.

Яке покарання чекає на призовників за неявку?

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

— штраф до 119 гривень за перше порушення та до 255 гривень — за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

З урахуванням карантинних заходів, як буде проводитись призовна компанія?

Під час призовної кампанії в умовах пандемії, яка торкнулась нашого суспільства робиться все можливе, аби зменшити до мінімуму ризик поширення коронавірусної хвороби COVID-19. В умовах карантину ми дотримуємось соціальної дистанції, маскового режиму та інших обмежень встановлених в державі, також на обласному призовному пункті та призовних дільницях облаштовані куточки дезінфекції.

За усіма військовослужбовцями строкової служби, які на час призову мали офіційне працевлаштування, згідно статті 119 Кодексу законів про працю України зберігається середня заробітна плата та робоче місце.

Додатково хочу повідомити, що відповідно рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в Операції Об’єднаних Сил не залучаються

!https://nikolaevka24.com/pro-vesnyanij-prizov-na-strokovu-vijskovu-sluzhbu-2021/?fbclid=IwAR3-WWVNnG8UFOF9tGCWDd2p_oBwmEjXpc90eRmiaIsrCaX4IzqVuNPwjys

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора