20 травня- ювілей у вишиванки

Дата: 19.05.2021 13:59

Фото без описуШановні мешканці Миколаївської громади!  Міжнародний День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. Цьогоріч  Всесвітньому дню вишиванки - 15 років! У цей день українців по всьому світу закликають одягти вишиванку - на роботу, в університет, школу чи садочок. Підтримаємо цю ідею разом і з гідністю відсвяткуймо День української вишиванки!

Історія виникнення Дня вишиванки

У 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм друзям прийти на пари у вишиванках. Ідею підхопили спочатку інші студенти, потім викладачі, а потім цей флешмоб покотився по інших містах України. Лесю Воронюк надихнув однокурсник, який ходив у вишитій сорочці на пари щодня.

Ідею підтримали та обрали дату – третій четвер травня. Свято популяризує національний український одяг та збереження культурних традицій.