Про реалізацію першого етапу Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава»

Дата: 03.06.2021 10:15

Згідно із статтею 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Починаючи з 16 січня поточного року підприємства та організації всіх форм власності, у тому числі інтернет – магазини, повинні обслуговувати споживачів та надавати інформацію про товари й послуги державною мовою.

Також виробники (виконавці і продавці) зобов’язані, відповідно до Закону, надавати споживачам інформацію про свої вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Державною мовою має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, меню тощо.

Контроль за виконанням цих норм покладено на Уповноваженого із захисту державної мови.

На офіційному сайті Уповноваженого mova-ombudsman.gov.ua у розділі «Головне» пропонується алгоритм дій споживача у разі порушення його мовних прав.