З яких питань ОСББ звертатись до постачальника електроенергії YASNO, а з яких до оператора системи розподілу

Дата: 15.06.2021 13:11

Фото без описуДіяльність із забезпечення населення електроенергією з січня 2019 року розділена на дві функції: постачання та розподіл. YASNO нагадує, з яких питань ОСББ і ЖБК звертатись до постачальника електроенергії, а з яких до оператора системи розподілу (ОСР).

YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги») – це постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності та електромобільності. YASNO отримує від оператора системи розподілу дані про обсяги спожитої електроенергії, та на основі цих даних постачальник здійснює нарахування, формує рахунки і доставляє їх клієнтам.
«Постачальник YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги») відповідає за продаж електроенергії, проведення розрахунків з клієнтами, надає консультації з енергоефективності та пропонує енергоефективні товари та послуги. Також з YASNO можна укласти договір на постачання газу. Про функції ОСР та електропостачальника детальніше можна дізнатися на сайті YASNO або з мульт-відповідей, які коротко та зрозуміло пояснюють зони відповідальності кожної компанії», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.
До постачальника YASNO варто звертатись з питань:
•    укладення договору про постачання електроенергії для потреб житлових будинків;
•    отримання рахунків та актів за спожиту електроенергію;
•    звіряння розрахунків за електроенергію, спожиту з 1 січня 2019 року;
•    заборгованості/переплати, що склалася після 1 січня 2019 року;
•    реквізитів та способів сплати за спожиту електроенергію;
•    консультування щодо енергоефективності;
•    приєднання до договору про постачання природного газу;
•    додаткових послуг та продуктів, що допомагають зменшити витрати на електроенергію (енергоефективні набори з двозонними лічильниками, LED-лампи, програмовані розетки, сонячні дахи, системи зберігання енергії, зарядки для електромобілів, послуги енергоаудиту та енергосервісу).
За розподіл електроенергії, якість та надійність електрозабезпечення, напругу, усунення аварій у мережі та прилади обліку електроенергії у Донецькій області відповідають декілька операторів системи розподілу: «ДТЕК Донецькі електромережі», «ДТЕК Високовольтні мережі», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «Регіональні електромережі», «Укрзалізниця», НЕК «Укренерго». Їх контакти розміщені на сайті YASNO.
До оператора системи розподілу варто звертатись з питань:
•    укладення договору про розподіл електричної енергії;
•    передачі показань лічильників;
•    отримання рахунку за реактивну електроенергію;
•    щодо правильності показань електролічильника (є сумніви щодо його справності);
•    виявили, що прилад обліку електроенергії пошкоджений (зірвана пломба, розбите скло та ін.);
•    виникла аварійна ситуація з лічильником (іскрить, димить, горить);
•    якщо зникло світло;
•    потрібно здійснити первинне підключення до електромереж, відключення від мережі;
•    є потреба збільшення приєднаної потужності до електромережі;
•    хочете повідомити про розкрадання електроенергії або про інші порушення;
•    потрібно провести параметризацію (перепрограмування) раніше встановленого багатозонного лічильника на режим «день-ніч»;
•    отримали повідомлення про заборгованість за електроенергію, спожиту до 01.01.2019.

Довідка:
YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Черкаській областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.