Медики розповіли українцям, яких правил потрібно дотримуватися під час відпочинку біля водойм з дітьми

Дата: 01.07.2021 10:54

Фото без описуУкраїнцям нагадали, що маленька дитина може захлинутися навіть у невеликій кількості води і потрібно бути гранично уважними, відпочиваючи з дітьми біля водойм. Про це повідомляє прес-служба

Центру громадського здоров'я в Facebook. "Для дітей вода - це радість, ігри та забави в басейні, озері або просто у ванній або калюжі після зливи. Однак слід пам'ятати, що маленька дитина може захлинутися навіть у відрі або неглибокій ємності, наповненою лише на кілька сантиметрів", - попередили в ЦОЗ. При цьому група найбільшого ризику - це діти до п'яти років. Також топлення є провідною причиною смерті серед хлопчиків у віці від 5 до 14 років. Малюки до року часто виявляються в небезпеці через те, що поруч немає здатного допомогти їм дорослого. Найбільшими ризиками для дітей є: відсутність контролю з боку дорослого; відсутність рятувальних засобів; плавання в заборонених місцях або водоймах, непристосованих для цього; стан алкогольного або наркотичного сп'яніння (від 25 до 50% смертельних випадків під час відпочинку дітей і дорослих на воді пов'язані з з вживанням алкогольних напоїв). Щоб запобігти нещасному випадку, рекомендують дотримуватися таких правил: не залишайте дітей без нагляду дорослих поблизу водойм; не дозволяйте дітям купатися без нагляду дорослих, які вміють плавати і навчених надавати першу допомогу при утопленні; не дозволяйте дітям стрибати з човнів і плотів, купатися поблизу шлюзів, пристаней і мостів; не можна запливати за межі відведених для купання місць; не стрибати в воду, особливо в незнайомій водоймі, глибина якої невідома: нерідко це призводить до пошкодження шийних хребців. Крім того, рекомендують починати купатися в сонячну, безвітряну погоду, при температурі води 17 ... 19 градусів, повітря +20 ... + 25. У воді потрібно перебувати 10-15 хвилин. Крім цього, в ЦГЗ нагадали, що дитина може тонути і при цьому не видавати звуків навіть на незначній глибині. Тому хтось із дорослих повинен спостерігати за дітьми, найбезпечніше - коли дитина знаходитися на відстані витягнутої руки. У разі відпочинку біля басейну, басейн повинен бути огороджений, щоб малюки не могли самостійно туди потрапити.