Мінфін: «Доступна іпотека 7%"

Дата: 13.07.2021 09:14

Фото без описуПрограма "Доступна іпотека 7%" з 01.03.2021 р. реалізується Фондом розвитку підприємництва за ініціативи Президента та Уряду України згідно Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. №28.

Про надання фінансової державної підтримки

Державна програма здешевлення вартості іпотечних кредитів «Доступна іпотека 7%» (далі – Програма) розроблена у відповідності до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 28 (зі змінами) (далі – Порядок), що впроваджується за рахунок фінансової державної підтримки фізичних осіб – громадян України – позичальників  іпотечних кредитів.

Відповідно до умов Порядку, Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва (далі – Фонд) через уповноважені банки (далі – Уповноважені банки).

Усі терміни, які використовуються у Програмі, вживаються у значеннях, визначених пунктом 2 Порядку. Державна підтримка надається Фондом з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів на придбання предмета іпотеки.

Станом на 12 липня поточного року уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%»

підписано 554 кредитних договори на загальну суму
470,06 млн грн, при чому як на первинному (21,19%), так і вторинному (відповідно – 78,81%) ринках.

Уповноваженими банками розглядається 881 заявка на участь у програмі на загальну суму 759,86 млн грн, з яких 19,51% становить первинний ринок і 80,49% – вторинний.

У Програмі задіяно 23 регіони, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:

- м. Київ (34,8%);

- Київська обл. (29,1%);

- Харківська обл. (6,3%);

- Львівська обл. (5,6%);

- Рівненська обл. (4%).

Приріст порівняно з даними початку минулого тижня становить:

+ 5% – кількості кредитів та + 5% – суми кредитів;

+ 4% – кількості заявок та + 4% – суми заявок.

15 уповноважених банків, які долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури відповідно до умов програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.

Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Нагадаємо, що запуск «Доступної іпотеки 7%» відбувся 1 березня

на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

З переліком уповноважених банків та умовами програми можна ознайомитись за посиланням.