15 липня — День українських миротворців.

Дата: 15.07.2021 10:23

15 липня — День українських миротворців. Постановою Верховної Ради України від, 21 травня 2013 року визначено 15 липня Днем українських миротворців. Саме цього дня у 1992 році з місії передової групи 240-го батальйону у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

За ці роки понад 45 тисяч українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети. Вітаємо зі святом та дякуємо всім українським миротворцям за вашу мужність і звитягу, зразкове виконання службових обов'язків, вірність присязі учасників миротворчих операцій. Шануємо і пам’ятаємо всіх славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов'язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.