Повноваження ОДА та РДА:прийняття законопроекту в дії

Дата: 19.07.2021 10:39

14 липня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» № 4298.

Як повідомлялося, прийняття цього законопроекту вкрай необхідне, бо після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень від місцевої виконавчої влади органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. Крім цього, робота новостворених районних державних адміністрацій суттєво відрізняється від роботи колишніх РДА, і для них необхідно створити відповідне правове поле.

Законопроект в рамках чинної Конституції структурує повноваження місцевих держадміністрацій. Зокрема, передбачається, що МДА виконуватимуть три основні функції: координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, забезпечуватимуть законність на території, а також і надалі, до внесення відповідних змін до Конституції, здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Крім того, законопроект передбачає чітке розділення повноважень обласних та районних державних адміністрацій. Серед новел також те, що голови обласних державних адміністрацій призначатимуться за результатами конкурсу, а голови районних державних адміністрацій – з кадрового резерву.

Законопроект напрацьований робочою групою з питань впровадження реформи децентралізації влади в Україні, створену Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який очолює Андрій Клочко.

Нагадаємо, у першому читанні Верховна Рада прийняла законопроект 4 березня цього року. Після цього документ був на громадському обговоренні до другого читання.

Джерело: https://decentralization.gov.ua/news/13769?fbclid=IwAR1iKv_vsxsF2RrebVAcIQrZuYLBAjJxsx1XqoalJIAFbdM98vEtaAIbf0U