Штрафи і комуналка: українці активно накопичують борги і потрапляють до спеціального реєстру

Дата: 20.07.2021 11:45

Фото без описуЗ початку 2021 року в Україні збільшилася кількість боржників, внесених до Держреєстру, на 15%. Найпоширеніші причини - заборгованість за кредитами, несплата комунальних послуг або штрафів за порушення ПДР.

Всього з початку поточного року в Єдиному реєстрі боржників з'явилося 745,7 тис. нових боргів.

Найшвидше ростуть такі категорії заборгованостей:

• борги фізичних осіб за кредитами перед банками і компаніями - кількість збільшилася на 20,4% за півроку (+244 тис.);
  • заборгованість по оплаті комунальних послуг (+ 21,2%, або 73 тис. нових боргів за півроку);
  • борги по справах про адміністративні правопорушення (+ 19,6%, 158 тис.).

У разі внесення боржника до реєстру йому загрожує ряд обмежень, серед яких - заборона на виїзд з країни; арешт банківських рахунків; заборона на покупку авто, нерухомості і землі, а також примусове стягнення боргів з офіційних доходів.

Джерело: https://karachun.com.ua/shtrafi-i-kommunalka-ukraintsi-aktivno-nakaplivayut-dolgi-i-popadayut-v-spetsialniy-reestr-23059?fbclid=IwAR25X84-g_tUcfG5hay3ffUPg8g9N1V--KDSqRCTGhwI2tVRmIxzP7qseqA