Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Як працюватимуть школи у новому навчальному році

Дата: 11.08.2021 13:08
Кількість переглядів: 1182

При будь-якому рівні епідемічної небезпеки освітній процес триватиме, - розповів Міністр освіти і науки України в ефірі програми «Сніданок з 1+1». Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що на початку навчального року в Україні діти підуть у школу в повноформатному режимі.

Він також поділився даними про вакцинацію від коронавірусу серед вчителів. За його словами, якщо заклад освіти не зможе працювати в очному форматі, будуть організовані інші форми (змішана чи дистанційна) і діти продовжуватимуть навчання. Міністр зазначив, що МОН спільно з Міністерством охорони здоров'я опрацьовує різні варіанти організації освітнього процесу, щоб він був безперервним і відбувався в безпечному середовищі. «Наразі планується, і нам би звичайно хотілося, щоб діти 1 вересня розпочали навчання в повноформатному режимі.

Далі все залежатиме від епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. При «зеленому» рівні здобувачі освіти зможуть відвідувати заклади освіти в очному форматі з дотриманням протиепідемічних заходів. При переході на наступні рівні епідемічної небезпеки для повноцінної роботи закладу освіти потрібно мати не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. Наголошую, що вакцинація добровільна. Ніхто не має права примушувати до цих дій», – підкреслив Сергій Шкарлет.

В Україні школи зможуть працювати у червоній, помаранчевій та жовтій зонах карантину, якщо 80% персоналу навчальних закладів буде вакциновано. Шкарлет поділився даними, як виглядає ситуація з вакцинацією в освітній сфері в середньому по Україні. Якщо брати в середньому по палаті, то це приблизно до 35%… Але область від області відрізняється надто критично. Наприклад, Київська область – це 90%, Житомирська, Львівська область – понад 55% вакцинованих. Але ці цифри на 15-е число кожного місяця. Станом на 15 серпня зріз ми ще не робили. Але Волинська область менш як 10% (вакцинованих, – Ред.),– розповів він.

Новий навчальний рік стане справжнім викликом, зазначає міністр, оскільки в Україні почав поширюватися більш небезпечний і заразний штам коронавірусу Дельта.

В Україні дітей, які навчаються в закладах загальної середньої освіти, 4 млн 200 тис., а дошкільнят – 1 млн 200 тис.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора