Як одні мешканці Миколаївки «беруть в заручники» інших

Дата: 29.09.2021 11:24

В кінці 2008 року було створено комунальне підприємство «Сервіскомуненерго», яке «замкнуло на собі» весь спектр комунальних послуг. Вивіз ТПВ, управління багатоквартирними будинками, видобуток і доставка питної води, прийом стоків, озеленення та екологія - словом, вся галузь комунального господарства. Вже в 2009 році стало зрозуміло, що «Сервіскомуненерго» - підприємство збиткове.

Але, тим не менш, це не завадило йому працювати (існувати) до сьогоднішнього дня. Правда, тепер в «активі» цього підприємства є близько 50 мільйонів гривень боргів (перед податковою інспекцією, постачальниками, пеня). Як уже писав «Карачун», влітку цього року Миколаївка виявилася на порозі комунального колапсу: постачальник електроенергії повідомив, що за несплату 7 мільйонів гривень заборгованості підприємство буде відключено від енергопостачання. Це означало, що місцеві жителі повинні були залишитися без води. Тоді Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький поїхав до Києва на переговори з постачальником електроенергії. Йому вдалося домовитися і реструктуризувати борги, пообіцявши підтримку підприємства з бюджету. Колапсу уникнути вдалося. Тоді ж в керівництві Миколаївської громади розраховували, що ця ситуація активізує оплату комунальних послуг. Борги населення за комуналку перед «Сервіскомуненерго» на той час склали 18 мільйонів гривень! Але надії місцевої влади на свідомість боржників виявилися марними: багато споживачів послуг як і раніше не платять за рахунками. В результаті і сумлінні платники знову ризикують стати заручниками і залишитися без комунальних послуг. Щоб не допустити критичної ситуації, керівництво Миколаївської громади в минулому місяці створило спеціальну комісію, яка повинна була проаналізувати господарську діяльність КП «Сервіскомуненерго» і внести відповідні пропозиції. Комісія працювала, і ось ... 24 вересня в Миколаївці відбулося пленарне засідання сесії міської ради. Одне з питань порядку денного - «Про результати роботи КОМІСІЇ по РОЗГЛЯДУ та вивченню питання Виведення комунального підприємства Міколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з Фінансової та адміністратівної кризи та напрацювання пропозіцій стосовно Реформування комунального підприємства Міколаївської міської ради «Сервіскомуненерго». За цією великою назвою проекту було покладено старт реформування КП «Сервіскомуненерго». Щоб ця реформа пройшла безболісно для жителів Миколаївки, міська рада прийняла рішення про створення нового комунального підприємства, з яким делегують більшість колишніх функцій «Сервіскомуненерго». - «Сервіскомуненерго» - підприємство, яке ми вирішили реанімувати і оздоровити. Закривати його ми не маємо юридичного права - на ньому висять величезні борги. Але ми зобов'язані врятувати все, що можливо. Тому ми повинні створити комунальне підприємство, якому будуть частково передані функції «Сервіскомуненерго». В іншому випадку ми ризикуємо опинитися в ситуації, коли надання багатьох комунальних послуг може стати неможливим. «Сервіскомуненерго» продовжить працювати. Видобуватиме і транспортувати питну воду, приймати стоки. Буде також забрана функція управителя багатоквартирних будинків. Ми будемо оголошувати конкурс, щоб залучити керуючу кампанію - таку, яка буде займатися виключно функціями з обслуговування житлового фонду. Щоб не перетиналися питання надання послуг і питання витрачання грошей. Це ж не нормальна ситуація, коли люди вносять плату на обслуговування житлового господарства, а гроші витрачаються, наприклад, на водне господарство. Безумовно, це питання проблемне і хворобливий, але його потрібно вирішувати. Чим раніше вдасться це зробити, тим швидше нормалізується ситуація з комунальним господарством Миколаївки, - прокоментував ситуацію Олександр Гадяцький. Заступник Миколаївського міського голови Анатолій Ченцов в коментарі журналісту «Карачун» повідомив, що з цього приводу є деяка занепокоєність в колективі «Сервіскомуненерго» - люди бояться залишитися без роботи. «Але ми забезпечимо робочими місцями кваліфікованих кадрів, які хочуть працювати», - запевнив Анатолій Ченцов. Також він висловив надію, що поділ функціоналу дозволить зрозуміти, як оптимізувати ті чи інші витрати на «Сервіскомуненерго», коли мова буде йти, наприклад, тільки про водне господарство. Крім вищезгаданого процесу переформатування структури комунальних служб, в планах у керівництва Миколаївської громади - реалізація проекту, який повинен забезпечити жителів громади дешевої питною водою: - Сьогодні собівартість одного куба води - 38 гривень. Це дуже багато. Ми розробляємо проект приєднання нашої системи водопостачання до постачальника - КП «Вода Донбасу». Це проект дорогий, але він дозволить забезпечити громаду дешевої питною водою. Нам потрібно прокласти 11 км водопроводу, і потім ми зможемо надати нашим жителям воду по щадному тарифу. Паралельно з цим ми будемо переходити на більш економні двигуни на насосних станціях, - повідомив Олександр Гадяцький.