День без автотранспорту в Миколаївській громаді

Дата: 22.09.2021 10:32

Фото без описуТрадиція проводити День без автотранспорту народилася у 1998 році у Франції. Тоді цей день відзначили всього біля двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналося більше тисячі міст в 35 країнах світу. День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак акції “День без авто” проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.

Мета акції - переконати водіїв скористатися в цей день громадським транспортом, або велосипедом, щоб знизити в місті рівень забруднення повітря. Ні для кого не буде секретом той факт, що автомобілі негативно впливають на повітря. Зазначимо, що при спалюванні палива виділяється газ. Він, у свою чергу, містить кілька сотень речовин, які й отруюють наше повітря. Найгірше те, що ці викиди залишаються в нижніх шарах атмосфери, а це означає, що ми цим усім щодня дихаємо. 22 вересня 2021 року мешканці Миколаївської територіальної громади долучитись до акції в рамках відзначення Всесвітнього Дня без автомобіля. Мешканці громади залишити своє авто вдома та цього дня відмовились від використання транспортного засобу на користь їзди на велосипеді або пересування пішки. Адже дуже велика кількість машин — це проблема не лише великих міст, а й всіх населених пунктів. Долучившись до такої акції, люди допомогли хоча б на один день знизити ступінь викидів в атмосферу, тим самим позитивно вплинути на екологію своєї громади.