День боротьби з насильством щодо жінок

Дата: 25.11.2021 08:30

Сьогодні, 25 листопада-Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Ця дата об’єднує активістів, лідерів думок та політиків, що закликають припинити насильство над жінками та дівчатами.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити цього дня заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, яких забила до смерті палицями таємна поліція за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільйо в 1960 році.

Основною задачею цього заходу - привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем :запобіганню й протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. Ще активізація діяльності державних установ і громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.