В Миколаївському ЗЗСО 2 відбувся форум

Дата: 27.11.2021 12:32

. Захід відбувся в онлайн та офлайн форматі. Перше враження від заходу неймовірне-це просто треба було почути й відчути так, як відчувають люди, які пов’язали своє життя з вирішенням проблеми важливості соціалізації дітей із ООП, їх інтеграції в суспільстві! Учасниками форуму з дотриманням усіх карантинних вимог були представники влади, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відділу освіти, культури, сім’ і , молоді та спорту, педагоги та учні, які брали участь у проєкті. А до онлайн долучилися представники закладів дошкільної освіти, загальної середньоі освіти, ІРЦ Миколаївської ТГта інші. До речі,приємно, що до заходу долучилися представники закладу освіти з Новоайдару( Луганська область), у якому також був облаштований « Клас Миру». Зі словами вдячності людям, які допомогли та допомагають освітньому закладу в успішній соціалізації та адаптації дітей з ООП у рамках « Класу Миру», відкрила захід Лілія Куліш, директор Миколаївського закладу загальної середньої освіти І - ІІІ ст. №2. Всіх присутніх приємно вразив мультиплікаційний фільм, який створений командою учнів «Невгамонні» Миколаївського ЗЗСО №2 та який зайняв призові міста в конкурсах. Начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Людмила Бутко доповіла про розвиток інклюзивної освіти в Миколаївській ТГ та подякувала виконкому Миколаївської міської ради за стимулювання обдарованих дітей по програмі «Турбота», зокрема стипендіями від громади. Цікаві та продуктивні виступи пролунали від гостей заходу-Аліни Коваль, завідувачки Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічноі освіти Донецької області, Андрія Мосейко, адміністративного директора ГО « Поруч», Тетяни Коломієць,доцента кафедри соціології Київського політехнічного інституту ім. Сікорського та інших поважних гостей заходу. Свій досвід діяльності презентувала Олена Коломієць, заступниця директорки Костянтинівського ЗЗСО №2.Приємно вразили присутніх досвід роботи логопеда Лілії Півень та вчителя - дефектолога закладу Світлани Білухи, які наголосили на важливості формування навичок спілкування для успішної адаптації та соціалізації дітей із особливими освітніми потребами в ЗЗСО №2. Нехай пробачають всі виступаючі, кого не згадали, бо на це недостатньо невеликого анонсу про такий Великий і дуже потрібний всім захід, який пройшов у МиколаївськомуЗЗСО №2, але декілька слів ще треба сказати про юних медіаторів- Поліну Ковальову й Тимура Кушту, які презентували власні практики миротворення в закладі та звітували про роботу після відвідання миротворчого табору в Черкасах та Києві. Це наша краща молодь,це наша надія та майбутнє України, бо в такому юному віці вони знають, що треба робити в сучасному житті для успішної адаптації та соціалізації дітей із особливими освітніми потребами. Підсумок форуму підвів перший заступник Миколаївського міського голови Володимир Проскунін, який наголосив на важливості соціалізації дітей із особливими освітніми потребами та підкреслив, що й надалі будемо співпрацювати в такому ж аспекті, як і раніше. Форум закінчив свою роботу,а досвід, практики,якими поділися присутні на ньому, будуть успішним прикладом для інших і втілюватимуться в життя тільки для того, щоб допомогти дітям із ООП жити повноцінним життям! До речі- Проєкт реалізується Всеукраїнською Громадською Організацією «Поруч» (далі-ВГО «Поруч»), Фонд громади міста Херсона «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та фінансується Інститутом Міжнародних Зав’язків, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.