Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Відбувся мітинг-реквієм «Гірчить Чорнобиль полином та болем»

Дата: 14.12.2021 14:55
Кількість переглядів: 1199

14 грудня, традиційно, ми вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям і здоров’ям, захищаючи нас від атомного лиха, хто пішов у вічність заради майбутнього свого народу, кому ми зобов’язані можливістю жити й  працювати. Час невпинною ходою віддаляє нас від тієї страшної Чорнобильської трагедії, але не загоює ран учасників тих подій, у пам’яті яких вона залишила багато зарубок.

Сьогодні, 14 грудня, біля Пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» в м.Миколаївка відбувся мітинг-реквієм «Гірчить Чорнобиль полином та болем». Віддати шану живим та вшанувати пам'ять тих, хто відійшов у вічність, прийшло близько 80-ти  людей. Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький, керівний склад міської ради, депутати, члени виконкому та самі ліквідатори, рідні, вдови, близькі та друзі загиблих унаслідок вибуху на ЧАЕС і небайдужі мешканці м.Миколаївка хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі.

« Ми були свідками героїчних зусиль цілого покоління наших співвітчизників, які врятували майбутнє для своїх нащадків.Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, що проживають на території нашої громади, які  не шкодуючи свого здоров’я й життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції й зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щиро бажаю всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!»-сказав в своїй промові Олександр Гадяцький. Гарні душевні слова присутні почули від голови ГО ЧАЕС «Союз ветеранів-інвалідів»- Віктора Позднякова та від голови ветеранів м.Миколаївка Клавдії Квітко. Пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС присутні  вшанували хвилиною мовчання. По завершенню мітингу всі учасники заходу поклали квіти до Пам’ятного знаку та до Пам’ятних дошок на будівлях, де проживали    герої-чорнобильці, які пожертвували власним життям при ліквідації страшного лиха.

Майже три десятиліття минуло з часу найбільшої техногенної катастрофи. Проте ця рана назавжди залишиться на тілі України, як і пам’ять про тих, хто ціною власного життя та здоров’я ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, аби захистити і зберегти життя мільйонів людей. Тому і 14 грудня, і 26 квітня біля пам’ятників героям-чорнобильцям по усій Україні з’являтимуться квіти й горітимуть поминальні свічки.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора