Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Податок на нерухомість у 2022 році: Податкова опублікувала роз'яснення

Дата: 19.01.2022 14:14
Кількість переглядів: 1090

Фото без описуДержавна податкова служба опублікувала уточнення, згідно з яким платниками податку на нерухоме майно є власники майна - фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти. Не йдеться про ділянки землі, оподаткування яких розглядається окремо. Про це йдеться в повідомленні ДПС.

Зазначається, що податок для фізичних осіб розраховується за площею, що перевищує для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часткою – 180 кв. метрів.

Податок нараховується на основі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно або оригіналів відповідних документів платника податків, а саме документів на право власності.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, включаючи його частини.

Ставки податку

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, що діє на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

2022 року податок нараховується за 2021 рік, який вважається звітним. Ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, тобто з 6 000 гривень (отже максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 90,0 грн (6000 * 1,5 відс.)).

Однак, як зазначалося, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об'єкта нерухомості та загальною площею таких об'єктів.

Наприклад, у власності фізособи квартира в Києві загальною площею 65 квадратних метрів. За рішенням Київської міської державної адміністрації, для квартир у Києві ставка податку становить 1,5 відсотка (90,0 грн. за метр квадратний). Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м та ставки податку, затвердженої рішенням Київської міської держадміністрації.

Розрахунок суми податку: (65-60)*90,0 = 450,0 грн.

Більше майно

Якщо платник податків має житлову нерухомість, у тому числі його частку, загальною площею понад 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік на кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частина).

Важливі деталі

Повідомлення-рішення податкової про сплату сум податку органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податків до 1 липня року.

Платник повинен сплатити податкове зобов'язання протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

https://karachun.com.ua/nalog-na-nedvizhimost-v-2022-godu...


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора