Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Офіційне працевлаштування - соціальний захист працівника

Дата: 26.01.2022 10:17
Кількість переглядів: 1033

Нет описания фото.Офіційне працевлаштування гарантує працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки та лікарняні, мінімальні гарантії оплати праці та інші передбачені трудовим законодавством належні умови праці, правові, економічні, соціальні гарантії. Всього цього позбавлені працівники, які працюють неофіційно.

Що потрібно знати при працевлаштуванні на роботу?

Порядок кадрових дій при прийнятті на роботу є важливим, оскільки, перш за все, від цих дій залежить, чи приймають працівника на роботу офіційно.

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

Роботодавець зі свого боку видає наказ (розпорядження) про прийняття на роботу та повідомляє територіальні податкові органи про прийняття на роботу працівника.

Важливо! Також з працівником може укладатися письмовий трудовий договір. Проте необхідно знати, що видача наказу (розпорядження) про прийняття є все одно обов'язковою. З даним документом працівника ознайомлюють під підпис і він зберігається в особовій справі. Рекомендуємо відразу робити копію наказу або його фото.

При укладенні трудового договору громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.

Як працівнику перевірити сплату ЄСВ роботодавцем: інструкція

Іноді трапляються ситуації, коли самі працівники не знають, що вони неофіційно працевлаштовані, адже при прийомі на роботу подали всі необхідні документи, трудову книжку. Даний факт випадково виявляється, коли працівник звільняється, а в його трудовій книжці відсутній запис про роботу, або коли перевіряє сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

Важливо! Рекомендуємо час від часу перевіряти сплату ЄСВ роботодавцем, щоб бути впевненими, що даний внесок сплачується регулярно й там відсутня заборгованість.

За допомогою порталу Пенсійного фонду України, в якому можна отримати інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків сплачених до ПФУ та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу) та одержати витяг із Реєстру застрахованих осіб (https://www.pfu.gov.ua/).

Куди звертатись неофіційно працевлаштованому працівнику, якщо його права порушують?

- Звернення до роботодавця.

- Звернення до Державної служби з питань праці.

- Звернення до суду.

Детальніше за посиланням: https://rda.org.ua/rda/kramatorska/news/1643118156/...

 

0

Охват (люди)

0

Взаимодействия

Показатель распространения

Продвигать публикацию

Нравится

Комментировать

Поделиться


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора