Застереження для мешканців громади щодо Гепатиту А

Дата: 04.07.2023 12:17

Миколаївська міська військова адміністрації інформує мешканців громади про правила поведінки при вірусному захворюванню на Гепатит А.

Гепатит А — вірусне захворювання печінки, яке часто називають хворобою брудних рук. Ця інфекція також відома як “хвороба Боткіна”. Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Найбільш уразливі до гепатиту А – діти. Однак захворіти може кожен. Одужання іноді триває кілька місяців. Крім ураження печінки, в окремих випадках гепатит А може спричиняти ураження нирок, підшлункової залози, перебігати з болями в суглобах та навіть призвести до смерті. Наразі не існує спеціального лікування проти вірусного гепатиту А. Найкращий спосіб запобігти хворобі – зробити щеплення.

☝️ Щеплення від гепатиту А рекомендовані дітям і дорослим, особливо тим, хто планує відвідати країни Африки, Азії та Південної Америки. Вакцинація проводиться від 1 року 2 дозами з інтервалом 6 місяців. Якщо невакцинована людина мала сексуальний або близький побутовий контакт із хворим на гепатит А, їй рекомендоване екстрене щеплення протягом 2 тижнів від моменту контакту.

Також не забувайте дотримуватися простих правил гігієни:

✅ частіше мийте руки з милом, зокрема перед приготуванням та вживанням їжі

✅ пийте тільки кип'ячену або бутильовану воду

✅ ретельно мийте овочі та фрукти

✅ стежте за чистотою рук дитини, іграшок, предметів побуту