Скажи "Ні" телефонному шахрайству

Дата: 08.04.2024 09:01

Фото без опису❌ Скажи "Ні" телефонному шахрайству!

📞 Захист фінансового номера телефону від платіжних шахраїв - важлива та актуальна проблема. Платіжні шахраї намагаються привласнити номер телефону, який прив’язаний до банківських рахунків з метою крадіжки грошей або особистих даних.

❓ Як шахраї можуть викрасти номер телефону?

Вам телефонують та представляються працівником мобільного оператора та рекомендують замінити сім-картку, пропонують перейти на покращений тариф. Для цього просять продиктувати код із смс-повідомлення від мобільного оператора.

❗️Пам’ятайте, працівники мобільних операторів ніколи не запитують коди з смс-повідомлень. Такий код дає можливість шахраю зареєструватися від вашого імені в онлайн-кабінеті на сайті мобільного оператора.

Шахрай реєструється та здійснює віддалений перевипуск сім-картки.

З цього моменту сім-картка у смартфоні власника номера не працює, а фінансовим номером телефону розпоряджається шахрай.

Привласнивши номер телефону, шахрай може зробити багато шкоди його власнику:

❌вкрасти гроші з банківських рахунків;

❌оформити онлайн-кредити;

❌від імені жертви просити грошей у друзів у соціальних мережах;

❌отримати доступ до телефонної книги та смс, акаунтів у соціальних мережах, bank-ID, Google Account (ICloud), електронної пошти.

❗️Щоб цього не допустити:

✅тримайте в секреті смс-коди від мобільних операторів, PUK-код та серійний номер сім-картки;

✅зареєструйте сім-картку на свій паспорт або перейдіть на контракт з мобільним оператором;

✅відключіть послугу віддаленої заміни сім-картки у свого мобільного оператора;

✅заведіть окремий телефонний номер для взаємодії з фінансовою установою.

Не прив’язуйте фінансовий номер телефону до соціальних мереж, месенджерів та не використовуйте для авторизації в інших системах.

Не залишайте фінансовий номер як контактний номер в анкетних даних та не використовуйте для щоденного спілкування.

ℹ Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/