Ліквідатори мають право на отримання медикаментів на безоплатній основі

Дата: 26.04.2021 15:47

Фото без описуЗа підсумками проведеної зустрічі за круглим столом Миколаївського міського голови Олександра Гадяцького з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, надаємо інформацію головного лікаря   КП «ЦПНСД» Тетяни Холостової щодо пільг у сфері охорони здоров’я на первинному рівні надання медичної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і постраждалим з покроковою інструкцією щодо їх отримання

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і постраждалі мають право на отримання медикаментів на безоплатній основі або з суттєвою знижкою з наступних підстав:

• Урядова Державна програма «Доступні ліки»;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 17.09.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».                                                                               Для отримання ліків на безоплатній основі, за певним переліком, згідно Державної програми «Доступні ліки» особам, які віднесені до категорії учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або постраждалою потрібно наступне:
  • Звернутись до сімейного лікаря, з яким укладено декларацією про надання медичної допомоги;
  • Отримати від сімейного лікаря електронний рецепт, у вигляді СМС повідомлення на особистий телефон, на отримання призначених ліків на підставі обстежень стану здоров’я;
  • Звернутись до найближчої аптечної мережі у місті Миколаївка: ТОВ «ЗДРАВНИЦЯ», яка розташована за адресою: вул. Миру, буд. № 6, та ТОВ «БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я», яка розташована за адресою: вул. Миру, буд. № 10, та отримати призначені ліки.

Для отримання ліків на безоплатній основі або з суттєвою знижкою згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1998 № 1303 особам, які віднесені до категорії учасника ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС або постраждалою потрібно наступне:

• Звернутись до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію про надання медичної допомоги;
  • Отримати від сімейного лікаря паперовий рецепт на отримання призначених ліків на підставі обстежень стану здоров’я;
  • Звернутись до найближчої аптечної мережі у місті Миколаївка: ТОВ «ЗДРАВИЦЯ» та ТОВ «БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я» та отримати призначені ліки.