Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Іловайська трагедія - найтрагічніша сторінка війни на Донбасі

Дата: 28.08.2019 17:04
Кількість переглядів: 619

Фото без описуМинає п’ята річниця Іловайської трагедії, коли Україна понесла тяжкі втрати у серпні 2014 року.

 

У останні дні серпня Україна згадує героїв, що загинули в Іловайському котлі та в операції із визволення Іловайська у серпні 2014 року. Також щороку 29 серпня відзначається річниця початку виходу українських військових з Іловайського котла.

 

Бої за Іловайськ продовжувалися із 6 серпня по 3 вересня 2014 року. В ході  боїв 18 серпня українські військові і добровольчі батальйони увійшли в місто Іловайськ. Вони взяли під контроль значну частину міста, але коли сюди зайшла регулярна російська армія, 23-24 серпня вони опинилися в оточенні.

 

Вночі 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до терористів із закликом створити коридор для українських військових, які перебували в оточенні. Зранку того дня російський офіцер приїхав у Многопілля і сказав українським військовим, що вихід має проходити без зброї. О 8.15 українські добровольці та військові почали рух з міста колонами, але під час виходу були підступно розстріляні ворогами. Україна понесла тяжкі втрати. Це спонукало вище керівництво укласти Мінське перемир'я із залученням ОБСЄ, України, Росії та представників бойовиків.

 

За офіційними підрахунками, у період боїв за Іловайськ загинуло 366 українських військових, зниклих безвісти – 158, поранених було 429, полонених – 300.

 

Вражаючий героїзм та справжня любов український воїнів до своєї країни, які зупинили своїм подвигом пряму російську агресію повинні пам’ятатися всіма наступними поколіннями. Війна за незалежність ніколи не проходить безкровно, а Україна назавжди запам’ятає своїх мужніх синів. Українські військові вписали нову героїчну сторінку в створенні сучасної української історії. Герої не вмирають!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора