Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

СТРОКОВА СЛУЖБА В АРМІЇ

Дата: 24.09.2019 16:07
Кількість переглядів: 430

Фото без описуНезабаром розпочнеться черговий осінній призов громадян України 1992-2001 року народження на строкову військову службу до Збройних сил України, який буде проводиться у жовтні-грудні 2019 року. Термін проведення призовної компанії на строкову військову службу визначається щорічно Указом Президента України. Осінній призов 2019  призначений на період з 1 жовтня по 31 грудня.

   

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців ( ст.65 Конституції та ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

                Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

               Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

                В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

                Призовний вік в Україні у 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстави для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.  

               Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.                            

               


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора