Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ШЛЮБУ?

Дата: 21.10.2019 10:16
Кількість переглядів: 6679

Фото без описуУкраїнське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою може створити сім’ю.

 

А у окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

 

 

Які документи потрібні?

 

Заява за встановленою формою.

 

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти (паспорт вважається недійсним у випадках: не вчасного вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25- та 45- річного віку; коли він не був обміняний на новий у зв’язку зі зміною прізвища, імені та по батькові; встановлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах); непридатності для подальшого використання;  припинення громадянства особи; коли паспорт знайдено, а замість нього видано новий; пошкодження) та ОБОВ’ЯЗКОВО військово-облікові документи.

 

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

 

 

Які ще формальності мають бути дотриманими?

 

За загальним правилом діє норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

 

Єдиною можливістю уникнути очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, реєстрація народження спільної дитини або хвороба, яка становить загрозу для життя.

 

Чи стягується плата за реєстрацію шлюбу ?

 

Для реєстрації шлюбу перед написанням заяви потрібно сплатити державне мито, у сумі 0,85 грн. (85 коп.)

 

Як зареєструвати шлюб в урочистій обстановці?

 

У зв’язку з тим, що виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад не входять до переліку відділів ДРАЦС, які надають платні послуги, зареєструвати шлюб в урочистій обстановці у виконавчому комітеті Миколаївської міської ради неможливо. Реєстрація шлюбу у виконавчому комітеті Миколаївської міської ради передбачає лише видачу документів нареченим без присутності сторонніх осіб.

 

Якщо закохані вирішили реєструвати шлюб у урочистій обстановці, то вони можуть звернутися до будь-якого іншого відділу ДРАЦС, адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора