Шановні аграрії та бджолярі!

Дата: 27.02.2020 08:58

Фото без описуЗ метою попередження випадків отруєння та загибелі бджіл в результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами при проведенні весняно-польових робіт та недопущення конфліктних ситуацій, налагодження плідної роботи аграріїв та пасічників звертаємо увагу, що:

1. Пасічникам необхідно провести реєстрацію пасік відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженого наказом Мінагрополітики України 20.09.2000 № 184/82;
  2. У випадку розміщення пасіки на земельних ділянках сільгоспвиробника проінформувати їх про місце та період розташування пасіки;
  3. Аграріям необхідно своєчасно сповіщати про хімічні обробки ділянок (ст. 37 Закону України «Про бджільництво»: Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години).