Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

УВАГА! КОНКУРС!!!

Дата: 26.04.2020 10:17
Кількість переглядів: 608

МІЙ ДІМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ.  БЛІЦ КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

(малюнки плакати-колажі відео ролики)

Спільнота ОСББ Донеччини за підтримки проекту ЄС/ПРООНHOUSES та за сприяння департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації запрошують дітей та підлітків (разом з батьками) провести час карантину з користю для себе і свого будинку: надати своє бачення ідеального дому, в якому ми живемо.

Сьогодні кожен з нас особисто відчуває, що дім – це справді наша фортеця. Місце, в якому людина почуває себе в безпеці, де затишно і комфортно всім, де панує мир та злагода, взаєморозуміння, повага, взаємодопомога. Від поведінки кожного з нас залежить якість нашого середовища.      

Девіз конкурсу: Добре там, де є Я. Мій дім – моя фортеця…

Що би Ви хотіли бачити на своїх подвір’ях, щоб відчувати себе щасливими? Яким має бути подвір’я вашої мрії? Як правильно господарювати та утримувати будинок ефективно, з мінімальними витратами отримувати максимальну вигоду? Що ми маємо робити, щоб зберігати енергію та зменшити негативний вплив на природу? Як Ви допомагаєте своїм рідним та сусідам? З ким і як спілкуєтесь? Як розумієте поняття добросусідства?  - Все починається з ідеї. Запустіть свою ідею в простір -  і вона обов’язково збудеться. 

У конкурсі можуть брати участь діти та підлітки від 5 до 16 років.

НОМІНАЦІЇ КОНКУРСУ:

1. ДИТЯЧИЙ МАЛЮНОКЯким я бачу свій двір? Дім, в якому я живу.

2. ПЛАКАТ / КОЛАЖ. «Мій ресурсоефективний* дім: чи я в домі господар?»  

3. ВІДЕО РОЛИК. «Мій дім і Я: взаємодія»

Термін конкурсу:  20 квітня - 20 травня 2020 року. Підведення підсумків конкурсу відбудеться он-лайн після 20 травня 2020 року.

Кращі роботи будуть визначені за кожною номінацією відповідно до визначеної бальної системи оцінювання. Переможці отримають заохочувальні та цінні призи.

Кращі ідеї робіт переможців будуть використані у матеріалах інформаційної кампанії щодо просування можливостей ефективного управління багатоквартирними будинками та формування культури відповідального мешканця.

УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ – додаються: (файл Положення про конкурс_ОСББ)

Додаткову інформацію щодо участі у конкурсі можна отримати, задавши питання на електронну адресу організаторів:  konkurs.gsosbbdon@gmail.com

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

 

МІЙ ДІМ – МОЯ ФОРТЕЦЯ

БЛІЦ КОНКУРС дитячої творчості

(малюнки плакати-колажі відео ролики)

Все починається з ідеї. Запусти свою ідею в простір -  і вона обов’язково збудеться. 

Ідея конкурсу: пригорнути увагу молодшого покоління мешканців багатоквартирних будинків до особистої відповідальності у створенні затишного, безпечного середовища, від своєї квартири до прибудинкової території, порядку в під’їзді, у своєму місті, державі. Дати можливість дітям замислитись над перевагами раціонального господарювання, соціальної взаємодії, які суттєво впливають на якість спільного проживання. 

Девіз конкурсу: Добре там, де є Я. Мій дім – моя фортеця…

Мета конкурсу: сприяння формуванню з дитячого віку культури відповідального відношення до створення власного життєвого простору та ефективного управління спільною власністю

Завдання конкурсу:

  • Долучити дітей до процесів благоустрою прибудинкового простору, створення комфортного простору для спільного користування
  • Отримати цікаві елементи рішень для благоустрою прибудинкової території ОСББ
  • Забезпечити якісний матеріал для проведення інформаційної кампанії з підвищення особистої відповідальності за якісне управління спільною власністю території ОСББ
  • Показати, що ідеї дитини як рівноправного мешканця, майбутнього відповідального громадянина, мають право та можуть бути врахованими, що додасть усвідомлення важливості власного внеску в розвиток   
  • Отримати ідеї для формування  навчального курсу для дітей «Справжній господар своєї оселі».

Організатори конкурсу:  Спільнота ОСББ Донеччини

Конкурс проводиться за підтримки проекту ЄС/ПРООН HOUSES за сприяння департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації.

Термін конкурсу:  20 квітня - 20 травня 2020 року.

УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ:

Учасники.

У конкурсі можуть брати участь діти та підлітки від 5 до 16 років.

НОМІНАЦІЇ.

1. ДИТЯЧИЙ МАЛЮНОК. Яким я бачу свій двір? Дім, в якому я живу .

Намалюйте свою мрію, як можна найкраще облаштувати двір багатоквартирного будинку. Яким ви бачите його? Що обов’язково має бути у дворі?  Чого вам бракує або що бажаєте розвинути? Хто і як облаштував ваш ідеальний двір?

Окрім малюнка,  додайте невеличку історію про свій двір, сусідів. Розкажіть історію про спільну роботу з облаштування майданчика, клумби тощо.  Чи у вас є літні сусіди, яким ви іноді допомагаєте донести сумку, вкрутити лампочку або прочитати СМС на телефоні? – Попроси батьків допомогти тобі описати свої думки.  

2. ПЛАКАТ / КОЛАЖ. «Мій ресурсоефективний* дім: чи я в домі господар?»  

Вчимося бути справжніми господарями в своєму домі. Ресурсоефективний – це дім, в якому раціонально використовують наявні ресурси, ліквідують можливі втрати (енергії, води, світла), ретельно рахують споживання тепла, електрики, води, організують роздільний збір відходів (з повторним використанням або зменшенням їх кількості) тощо.  

Уявіть та презентуйте у вигляді плакату або колажу (формат А3, можна з використанням комп’ютерних програм, графічних редакторів, ігор) ваше бачення ідеального дому, в якому Ви - дбайливий господар, що раціонально використовує житловий простір та забезпечує ефективне використання наявних ресурсів. Отже, мінімізує зайві витрати, а заощаджені кошти використовує на більш приємні речі. Що б я використовував вдома, щоб зберегти енергію та зменшити негативний вплив на природу?

3. ВІДЕО РОЛИК . «Мій дім і Я: взаємодія»

Створіть свою коротеньку історіюваше бачення у відео форматі: спробуйте уявити свій будинок як живий організм і вашу взаємодію з ним. Спільне проживання – це і є взаємодія на рівних. Уміння домовлятись, розділяти відповідальність. Правила, які сприймають всі. Як ви бачите взаємодію сусідів, з якими проблемами вже зустрілись, які спільні перемоги здобули? Як ви розумієте поняття добросусідства?  

Наразі в умовах обмежень ми всі залишились вдома надовго. І всі ми маємо бути надійними партнерами один одному. Як співіснувати всім в обмеженому просторі 24/7, щоб не нудьгувати, не заважати один одному та не втрачати відчуття свободи? Як треба домовлятись людям, які мають різні інтереси та різні погляди на порядок та суспільне життя? Чим я можу бути корисним батькам або сусідам, які потребують допомоги? Як можна побудувати взаємовигідне та взаємозрозуміле рівноправне партнерство, щоб дім був цільним здоровим організмом? 

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ.

Номінація 1. Малюнок.  Малюнок має бути виконаний на паперовому аркуші формату А4 або А3. На малюнку має бути підпис, в якому повинно міститися ім’я та прізвище автора, вік, місто, а також назва роботи.

Малюнок фотографується (сканується) та висилається на вказану у відповідному розділі електронну адресу з поміткою «1. КОНКУРС МАЛЮНКІВ» у форматі jpg (високого розрішення, не менше 300 dpi). У листі-повідомленні надати коротенький опис-пояснення малюнку у вільній формі.

Номінація 2. Плакат /Колаж.  Плакат або колаж може бути намальований / наклеєний на паперовому або картонному аркуші формату А3, або виконаний з використанням комп’ютерних програм або ігор (таких як Фотошоп, Ілюстратор,  Майнкрафт, Sims тощо). Фото колажу / плакату високої якості або відповідний скріншот вашого проекту має бути надіслано на вказану у відповідному розділі електронну адресу з поміткою «2. КОНКУРС ПЛАКАТІВ».      

!!! Зберігайте, будь ласка, оригінал. Якщо ваша робота буде відібрана як краща, то знадобиться для підготовки календарів та інших інформаційних матеріалів пізніше.

Номінація 3. Відео-ролик.  Коротенький відео ролик може бути створений за допомогою мобільного додатку «TikTok» або іншої програми створення відео.

Надіслати ролик на електронну адресу організатора конкурсу (вказано нижче) з поміткою «3. КОНКУРС ВІДЕО». Якщо ви зможете завантажити свій ролик у соціальній мережі, то при поданні ролика на конкурс вкажіть у повідомленні посилання на розміщення. Поширення у мережі може бути враховане під час відбору кращих робіт.

ПОДАННЯ КОНКУРСНОЇ РОБОТИ

Конкурсна робота надсилається у вигляді високоякісної фото або скан-копії малюнку, плакату або відео-файлу на адресу:  konkurs.gsosbbdon@gmail.com

Участь у конкурсі автоматично означає, що автор робіт погоджується з використанням його ідей в матеріалах інформаційних кампаній регіональної мережі ОСББ у подальшому (у разі перемоги). Участь у конкурсі – безкоштовна.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ:

При оцінюванні робіт будуть враховуватись дотримання вимог конкурсу, відповідність тематиці та повнота розкриття теми конкурсу, креативність  та оригінальність рішення.

Матеріали, що не відповідають вимогам, розглядатися не будуть.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ КОНКУРСУ проходитиме після 20 травня 2020 року он-лайн.

Оцінюватиме роботи журі, до складу якого увійдуть представники керівництва ОСББ міст Донецької області, облдержадміністрації, проекту ЄС/ПРООН HOUSES, регіональних ГО, засобів масової інформації, професійні художники, IT фахівці.

НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.

Кращі роботи будуть визначені за кожною номінацією відповідно до визначеної бальної системи оцінювання.  Переможці отримають заохочувальні та цінні призи. Всі учасники конкурсу будуть відмічені дипломами.

Кращі ідеї робіт переможців будуть використані у матеріалах інформаційної кампанії щодо просування можливостей ефективного управління багатоквартирними будинками та формування культури відповідального мешканця та будуть враховані у майбутньому при проведенні заходів з благоустрою прибудинкових територій.

Додаткову інформацію щодо участі у конкурсі можна отримати, задавши питання на електронну адресу організаторів:  konkurs.gsosbbdon@gmail.com


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора