Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

25 травня – Міжнародний день зниклих дітей

Дата: 26.05.2020 08:29
Кількість переглядів: 734

Щороку у всьому світі відбувається безліч трагедій, у тому числі зникнення дітей. Коли безвісти пропадають діти, надії на те, що вдасться встановити їх подальше місцезнаходження або долю, залишається дуже мало. Це багато в чому є тяжким ударом для рідних і близьких, але ще більшою загрозою для постраждалих дітей.

Причини зникнення дітей можуть бути самими різними. Одні, розчарувавшись, самі йдуть з дому, інших дітей викрадають зловмисники. Чи можна уникнути подібних трагедій?

Значну частину дітей все ж знаходять і повертають додому. Однак деякі так ніколи і не повертаються. Вони можуть стати жертвами вбивства, работоргівлі або бути викраденими для інших кримінальних цілей.

Для вираження солідарності зі зниклими дітьми та їхніми родинами, для підтримки їх у цій трагічній ситуації, європейським співтовариством був створений Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Він відзначається щороку з 2002 року за підтримки Міжнародної Федерації «Missing Children Europe»  – 25 травня.

В Україні вперше Міжнародний день зниклих дітей відзначався в минулому році з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Магнолія». Була заснована акція, в якій могли взяти участь телеканали, розмістивши у верхньому кутку екранів символ цього дня – незабудку. У минулому році до цієї акції приєдналися 10 українських телеканалів.

Відповідно до інформації служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації, протягом 2019 до підрозділів національної поліції Донецької області надійшло 934 заяви з повідомленнями про зникнення неповнолітніх. За добу працівникам поліції вдалося розшукати 898 (96%) дітей. І тим самим зменшити ризик вчинення відносно них протиправних дій. На кінець року 5 неповнолітніх залишилися зниклими безвісти.

У першому кварталі 2020 року вже надійшло 171 така заява. Протягом доби, після звернення рідних про розшук дитини, вдалося встановити місцезнаходження 161 (94%) дитини.

Разом з тим, зниклі діти – справа не тільки батьків або рідних дитини. Якщо кому стало відомо про те, що дитина зникла - пошук треба починати негайно:

  • звернутися в поліцію особисто або по телефону 102;
  • зателефонувати на безкоштовну «гарячу лінію» за номером 0800500202, де допоможуть скласти план подальших дій, приймуть заяву про зниклу дитину;
  • зателефонувати до швидкої допомоги за номером 103;
  • до медичних установ для отримання інформації про осіб, які потрапили на госпіталізацію.

Крім того, необхідно зв’язатися зі знайомими, родичами, друзями, які можуть володіти інформацією про місцезнаходження дитини.

Зателефонувати в місця, де дитина могла затриматися, або куди прямував би в тій чи іншій ситуації (затрималася у друзів, поїхала до родичів, пішла в місце, про яке не хотіла нікого повідомляти - в ліс, водойми тощо).

Якщо дитина зникла за містом або в селі, можна самостійно організувати пошукові групи.

Важливо пам’ятати, що небайдужість і людяність кожного з нас може не тільки допомогти дитині, а іноді навіть врятувати їй життя!

 

ТСН.Тиждень дослідив алгоритми пошуку безвісти зниклих дітей

Будьмо пильні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора