Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ТРУДОВИХ КНИЖОК

Дата: 01.09.2020 08:21
Кількість переглядів: 727

Фото без опису      Кабінет Міністрів України 3 червня 2020 року схвалив законопроєкт щодо запровадження ведення трудових книжок в електронній формі.

      Впровадження обліку трудової діяльності в електронній формі дасть можливість призначати пенсію автоматично. На підставі наявних відомостей про стаж та сплачених внесків, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, буде призначатися пенсія за віком.

      За бажанням особа зможе додавати документи, які відсутні в реєстрі застрахованих осіб через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

      Законопроєктом передбачено перехідний період 5 років, протягом якого Пенсійний фонд України формуватиме цифрові відомості про трудову діяльність працівника.

      Відсканована чи оцифрована трудова книжка подається роботодавцем або особою через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України для формування відомостей про трудову діяльність у реєстрі застрахованих осіб.        Після завершення цих робіт наявні паперові трудові книжки видаватимуться працівникам особисто під підпис.

      Якщо працівник, з яким укладено трудовий договір до набрання чинності Законом про електронні трудові книжки, звільнятиметься до того, як його відомості про трудову діяльність включені до реєстру застрахованих осіб, Закон зобов’язуватиме роботодавця видати працівникові належно оформлену трудову книжку в день його звільнення.

      Паперові трудові книжки залишаться чинними та за бажанням особи роботодавець здійснюватиме записи у них про прийняття особи на роботу, переведення та її звільнення. Дані з паперових книжок братимуться до уваги для підтвердження прав особи.

      Законопроєкт також передбачає спрощення доступу до отримання наявних у реєстрі застрахованих осіб відомостей, необхідних для призначення виплат у системі соціального страхування.

      Механізми подання сканованих копій трудових книжок працівників до реєстру застрахованих осіб вже доступні на вебпорталі електронних послуг

Пенсійного фонду України відповідно до Порядку обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1084.

 

Адміністрація Слов’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора