Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2020 08:20
Кількість переглядів: 561

Фото без описуЦя страшна недуга вже не має соціального статусу, не зважає на вік та середовище проживання. Боротьба з нею – жорстоке випробування на силу духу і витривалість.

На диспансерному обліку по Миколаївській міській об’єднаній територіальній громаді перебуває 79 ВІЛ-інфікованих людей, з яких 4 – діти. Важливо розуміти ВІЛ – це вірус, так само, як існує вірус грипу. Він не може бути підставою для осуду когось чи сприйматися як власне покарання. ВІЛ – це не смертельний вирок, а захворювання, з яким необхідно боротися. Вакцини проти ВІЛ-інфекції не існує, проте вживаються всі заходи з пошуку протиотрути проти даного страшного захворювання. Вчені всього світу не зупиняються на досягнутих результатах, тому ні на секунду не зупиняють розробку і пошук нових препаратів, здатних вилікувати ВІЛ та СНІД.

ВІЛ від однієї людини до іншої передається при:

- статевих контактах з інфікованою людиною;

- переливанні крові зараженого ВІЛ донора;

- пересадці органів;

- неодноразовому вживанні голок і шприців;

- проколюваннях частин тіла;

- татуюваннях;

- перинатальним шляхом від матері до дитини.

 

Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, це шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні. Самостійно розпізнати наявність ВІЛ — симптомів неможливо, так як тільки аналіз крові здатний виявити наявність інфекції в організмі.

Будь-яка людина, заражена вірусом імунодефіциту, має право працювати на колишній роботі. Також умисне зараження ВІЛ або СНІД карається законом і є злочином проти людства.

За умови відповідального лікування, ймовірність переходу ВІЛ-інфекції в стадію СНІД значно зменшується, а життя ВІЛ інфікованих, майже не відрізняється від життя здорових людей. Деякі люди, маючи неправдиву інформацію про страшні наслідки вірусу, поширюють чутки про те, що дуже небезпечно перебувати поряд з інфікованою людиною. ВІЛ не передається: через чхання, кашель, поцілунок, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною, через укуси комах, домашніх тварин, при обіймах та рукостисканні. Не варто вірити безглуздим забобонам, а варто докладно вивчити всі шляхи лікування даного захворювання.

 Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, (ЛЖВ) запустила додаток HIV Test для визначення ймовірності ризику інфікування вірусом. Додаток безкоштовний та анонімний. Програма створена у вигляді тестування, яке визначає ризикованість поведінки респондента. Цей тест не є медичним обстеженням, а лише надає суб’єктивну оцінку Вашої поведінки і ризик інфікування. Також у додатку є картка з пунктами, де можна здати кров на аналіз або замовити безплатний комплект для самообстеження. Завантажити HIV Test можна у App Store чи Google Market.

Мешканці громади отримати кваліфіковану медичну допомогу, консультації з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та пройти безкоштовний швидкий тест можуть у свого сімейного лікаря у рамках благодійного проєкту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ/СНІДу в Україні» при підтримці благодійного фонду «Український ресурсний центр» або анонімно звернутися до кабінету довіри на базі інфекційного відділення Слов’янської ЦРЛ, за адресою: вул. Миру, б. 13.

Нагадуємо, що обстеження та лікування ВІЛ/СНІДу в Україні безкоштовне.

Будьте обережні і пам’ятайте, Ваше здоров’я – у Ваших руках!

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь