Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2020 08:20
Кількість переглядів: 540

Фото без описуЦя страшна недуга вже не має соціального статусу, не зважає на вік та середовище проживання. Боротьба з нею – жорстоке випробування на силу духу і витривалість.

На диспансерному обліку по Миколаївській міській об’єднаній територіальній громаді перебуває 79 ВІЛ-інфікованих людей, з яких 4 – діти. Важливо розуміти ВІЛ – це вірус, так само, як існує вірус грипу. Він не може бути підставою для осуду когось чи сприйматися як власне покарання. ВІЛ – це не смертельний вирок, а захворювання, з яким необхідно боротися. Вакцини проти ВІЛ-інфекції не існує, проте вживаються всі заходи з пошуку протиотрути проти даного страшного захворювання. Вчені всього світу не зупиняються на досягнутих результатах, тому ні на секунду не зупиняють розробку і пошук нових препаратів, здатних вилікувати ВІЛ та СНІД.

ВІЛ від однієї людини до іншої передається при:

- статевих контактах з інфікованою людиною;

- переливанні крові зараженого ВІЛ донора;

- пересадці органів;

- неодноразовому вживанні голок і шприців;

- проколюваннях частин тіла;

- татуюваннях;

- перинатальним шляхом від матері до дитини.

 

Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, це шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні. Самостійно розпізнати наявність ВІЛ — симптомів неможливо, так як тільки аналіз крові здатний виявити наявність інфекції в організмі.

Будь-яка людина, заражена вірусом імунодефіциту, має право працювати на колишній роботі. Також умисне зараження ВІЛ або СНІД карається законом і є злочином проти людства.

За умови відповідального лікування, ймовірність переходу ВІЛ-інфекції в стадію СНІД значно зменшується, а життя ВІЛ інфікованих, майже не відрізняється від життя здорових людей. Деякі люди, маючи неправдиву інформацію про страшні наслідки вірусу, поширюють чутки про те, що дуже небезпечно перебувати поряд з інфікованою людиною. ВІЛ не передається: через чхання, кашель, поцілунок, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною, через укуси комах, домашніх тварин, при обіймах та рукостисканні. Не варто вірити безглуздим забобонам, а варто докладно вивчити всі шляхи лікування даного захворювання.

 Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, (ЛЖВ) запустила додаток HIV Test для визначення ймовірності ризику інфікування вірусом. Додаток безкоштовний та анонімний. Програма створена у вигляді тестування, яке визначає ризикованість поведінки респондента. Цей тест не є медичним обстеженням, а лише надає суб’єктивну оцінку Вашої поведінки і ризик інфікування. Також у додатку є картка з пунктами, де можна здати кров на аналіз або замовити безплатний комплект для самообстеження. Завантажити HIV Test можна у App Store чи Google Market.

Мешканці громади отримати кваліфіковану медичну допомогу, консультації з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та пройти безкоштовний швидкий тест можуть у свого сімейного лікаря у рамках благодійного проєкту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ/СНІДу в Україні» при підтримці благодійного фонду «Український ресурсний центр» або анонімно звернутися до кабінету довіри на базі інфекційного відділення Слов’янської ЦРЛ, за адресою: вул. Миру, б. 13.

Нагадуємо, що обстеження та лікування ВІЛ/СНІДу в Україні безкоштовне.

Будьте обережні і пам’ятайте, Ваше здоров’я – у Ваших руках!

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора