Уряд запроваджує локдаун у січні.

Дата: 16.12.2020 11:38

Фото без описуКМУ оприлюднив постанову від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою запроваджено перелік карантинних обмежень, що діятимуть з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року на всій території України. Постанова також передбачає посилення обмежень з 00:00 годин 8 січня до 00:00 годин 25 січня 2021 року (йдеться про локдаун)».

Зокрема, нові обмеження з 19 грудня забороняють: проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів; проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій; приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів; робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос).

У ніч з 31.12.2020 на 01.01.2021 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.

Релігійні заходи дозволені в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

З 00:00 годин 8 січня до 00:00 годин 25 січня 2021 року по всій території  країни триватиме локдаун.

Зокрема, у цей період буде заборонено відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Не працюватимуть кафе, бари, ресторани, торговельно-розважальні центри, заклади культури, спорту, непродовольчі ринки тощо. Забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, проведення масових закладів, крім випадків, передбачених у Постанові.

Також рекомендовано суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Детальний перелік заборон та обмежень – у Постанові Кабміну: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zaprovadzhennya-obmezhuvalnih-protiepidemichnih-zahodiv-1236-091220