Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький продовжив традицію проведення «чаювання» з мешканцями громади.

Дата: 05.02.2021 16:19
Кількість переглядів: 691

Фото без опису

Сьогодні, 05 лютого 2021 року, в Центрі надання адміністративних та соціальних послуг Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький продовжив традицію проведення «чаювання» з мешканцями громади з додержанням карантинних заходів.

На другій зустрічі з міським головою були присутні:

 • заступники міського голови;
 • старший дільничний офіцер поліції Слов’янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, капітан поліції;
 • депутати;
 • директор комунального некомерційного підприємства «Слов’янська центральна районна лікарня»;
 • громадські діячі;
 • волонтери;
 • еколог;
 • лікар ветеринарної клініки;
 • представники організацій по захисту тварин;
 • представники адміністрації закладу загальної середньої освіти № 3;
 • представники батьківського комітету закладу загальної середньої освіти № 3.

Ситуація з безпритульними тваринами є дуже напруженою не тільки в Миколаївці, а й по всій громаді.  

Присутні пропонували багато варіатів, самі актуальні:

 • відкриття на території громади притулку для тварин;
 • стерилізація, чипування та облік.

Краматорські волонтери «організації із захисту тварин» та еколог, які вже кілька років займаються цим питанням,  зійшлися на думці, що притулок не вирішить нагального питання, адже на місце міських соціалізованих тварин прийдуть інші, дикі. 

Стерилізовані собаки виступають в якості природного екологічного бар’єру і захищають свою територію від диких скажених тварин, наприклад лисиць.

Таким чином, регулювати численність тварин, які потенційно небезпечні для людей, буде дуже важко. Тим паче притулок потребуватиме значних коштів для його утримання.

Ще однією важливою причиною, яка впливає на цю, і так складну, ситуацію є неналежне виконання своїх обов’язків власниками домашніх тварин, які не стерилізують своїх собак та котів, а згодом, викидають цуценят та кошенят на вулицю.

В ході обговорення було вирішено, що тільки системний підхід та відповідальність кожного допоможе разом забезпечити зменшення популяції безпритульних собак та котів на території громади.

Тому, напрямок який обирає громада - це стерилізація, чипування, облік безпритульних тварин, просвітницька робота серед населення, реєстрація домашніх тварин, а також робота волонтерів, які будуть керувати ці питання.

До речі, в Миколаївці  існує така волонтерська організація, наразі вона на стадії реєстрації.

Крім того, на зустрічі були обговорені питання створення Громадської та Молодіжної ради, потребу у залученні міжнародних та місцевих грантів спільно з громадськими організаціями, земельні, комунальні, податкові, організаційні  та інші питання. 

Миколаївській міській голова Олександр Гадяцькій готовий цілком підтримувати обрані заходи та приймати участь у вирішенні нагальних питань. Наразі вирішення питання у частині фінансування буде обговорюватися на рівні депутатської наради.

Якщо Ви маєте бажання взяти участь у такій зустрічі та задати Миколаївському міському голові запитання особисто – звертайтесь за телефоном 4-23-21 або за електронною адресою org@mk-otg.gov.ua.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора