Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН В СИСТЕМІ СЕРТИФІКАЦІЇ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ

Дата: 02.03.2021 10:14
Кількість переглядів: 1041

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ  Держпродспоживслужби в Донецькій області  нагадує усім сільгоспвиробникам, що здійснюють свою діяльність в сфері насінництва та розсадництва  про необхідність сертифікації насіння та садивного матеріалу.

         Сертифікація насіння і садивного матеріалу – комплекс заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння та сортових і товарних якостей садивного матеріалу з метою документального підтвердження відповідності вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (Закон України «Про насіння і садивний матеріал»).

         Згідно статті 15 Закону України „Про насіння і садивний матеріал“ насіння і садивний матеріал водяться в обіг після їх сертифікації.  

         2 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1187 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал» (далі Порядок), якою  внесені зміни до чинного Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97. 

         Перш за все, органу сертифікації надано можливість інформувати заявника щодо процесу сертифікації засобами електронного зв’язку, що значно прискорює процедуру.

         Прийнятий документ приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог та ліквідовує розбіжності, які існували в чинному законодавстві та деяких ДСТУ.

         Зокрема, Постановою збільшено термін дії Сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння. На насіння овочевих культур – дванадцять місяців, а упаковані у герметичну тару – двадцять чотири місяці, насіння соняшнику – вісім місяців, на насіння картоплі, затарене в мішки, в ящичні піддони та насипом – тридцять днів. 

         Також передбачено можливість надавати до заяви на визначення сортових якостей насіння  і садивного матеріалу інші документи, у разі визначення сортових і посівних якостей розсадників розмноження (акт польового обстеження, протокол випробування насіння), виданих на насіння або садивний матеріал, що використані для сівби або садіння.

         Визначено відсоток насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю. Для добазового, базового насіння генерації супереліта ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі 100 відсотків, починаючи з генерації розсадників розмноження другого року. Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, та становить у межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин.

         Встановлено чіткі строки подачі звітів про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю установою або організація, яка його здійснювала - протягом десяти робочих днів з дня отримання результатів.

         Внесено зміни у пункт 21 Порядку. Так, кожній партії насіння та садивного матеріалу аудитором із сертифікації присвоюється номер, який складається з п’яти символів (UA–01–001/0001–00), оскільки з попередньої нумерації виключено двозначний символ-номер району.

         Пункт 19 Порядку приведено у відповідність до Закону України «Про насіння та садивний матеріал», згідно якого ділянковий(ґрунтовий) сортовий контроль-оцінювання відповідності рослин, отриманих від насіння контрольної проби рослинам, отриманим від насіння стандартного зразка, або офіційному опису сорту.

         У пункті 23 Порядку скасовано норму щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння, оскільки Сертифікати, що засвідчують якість насіння містять фізичні показники термінологія яких є єдиною та зрозумілою. Крім того, назви сортів у Сертифікатах зазначаються відповідно до Державного реєстру сортів, придатних для поширення в Україні, у якому назви сортів та ботанічних таксонів зазначаються українською та латинською мовами.

         Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 9 змін, затверджених цією Постановою, який набирає чинності з 1 липня 2021 року («Сертифікат, що засвідчує сортові якості категорій добазового та базового насіння тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю з урахуванням умов, наведених у пункті 20 цього Порядку, крім розсадників розмноження. Сертифікат ОЕСР видається на насіння, що експортується лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю»).

         Впровадження в Україні сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР, яка розповсюджується на всі держави-члени цієї організації, та видання єдиних сортових документів на насіння дозволяє нашій країні повноправно брати участь в міжнародній торгівлі насінням.

Звертаємо увагу, що дані рекомендації не є нормативно - правовими актами, а мають лише інформаційний характер.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора