Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Небезпека спалювання сухої трави та інших рослинних залишків

Дата: 22.03.2021 14:50
Кількість переглядів: 449

Миколаївська міська об'єднана територіально громада попереджає про неприпустимість підпалів сухої трави.

Щорічно, з приходом весни в містах та селах, на полях та сіножатях, на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», які знищують на своєму шляху все живе.

Весняні підпали часто призводять до загоряння споруд та будівель у сільській місцевості, вогонь може пошкодити газопроводи та призвести до загоряння автозаправних станцій. Окрім того, підпали трави можуть спричинити лісову пожежу.

Завдяки теплій та вітряній погоді вогонь може швидко поширюватися на велику територію, а його гасіння вимагає залучення великої кількості сил та коштів. Наголошуємо, що спалювання минулорічної трави не несе ніякої господарської чи екологічної користі, натомість заподіює великої шкоди навколишньому середовищу та здоров'ю людей. Дим палаючих полів забруднює повітря населених пунктів і є небезпечним для людей із легеневими захворюваннями. Окрім того, дим є токсичним. При спалюванні трави вздовж автомобільних доріг у повітря потрапляють солі важких металів, а в сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив та ядохімікатів, утворюючи летючі токсичні органічні та неорганічні сполуки. Пожежі є одним із головних джерел викидів вуглекислого газу в атмосферне повітря, пов'язаних із господарською діяльністю людини. Також дим від пожеж поблизу автомобільних доріг може значно ускладнювати видимість для водіїв та стати причиною ДТП.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків різностороння й становить велику небезпеку. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Підпали полів тягнуть за собою загибель практично всіх тварин, що мешкають в сухій траві та на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, земноводні), винищуються гнізда мисливських та рідкісних птахів. Трав'яні пожежі призводять до значного зниження родючості ґрунтів.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачається адміністративне покарання, згідно статті 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян. Одночасно з тим, дії по самовільному випалюванню рослинності можуть порушувати статтю 245 Кримінального кодексу України “Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу”, згідно якого порушники караються штрафом від 5400 до 9000 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо внаслідок пожежі загинули люди або тварини, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити.

Кожен із нас має законні підстави боротися із підпаламФото без описуи, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора