З 1 квітня настає «сезон тиші» у лісах
Це період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
За інформацією Державної екологічної інспекції України, сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що, відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже не обережне використання вогню може стати причиною масової пожежі. І тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.
У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин:
- пальбу,
- проведення вибухових робіт, феєрверків,
- санітарного вирубування лісу,
- використання моторних маломірних суден,
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф: громадяни – від 510 до 850 гривень, а посадові особи – від 850 до 1190 гривень. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, загрожує штраф у розмірі від 850 до 1190 гривень (стаття 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Закінчується «сезон тиші» 15 червня.
У Державній екологічній інспекції України закликають громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.