Звернення до Президента України

Дата: 30.03.2021 15:15

Фото без опису Виконавчий комітет Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області за підписом Миколаївського міського голови Олександра Гадяцького, звернувся до Президента України  ЗЕЛЕНСЬКОГО В. О., Прем’єр-міністра України ШМИГАЛЯ Д.А., в. о. директора Державного бюро розслідування України СУХАЧОВА О. О., Генерального Прокурора України ВЕНЕДИКТОВОЇ І. В., Голови Служби Безпеки України БАКАНОВА І. Г., Директора Національного антикорупційного бюро України СИТНИКОВА А.С., Міністра внутрішніх справ України АВАКОВА А.Б., Голови Національної поліції України КЛИМЕНКА І.В. з приводу вжиття заходів та зупинення рейдерського захвату земель комунальної власності сільськогосподарського призначення , а саме:

«Згідно зі статтею 117 Земельного кодексу України, відповідно до Указу  Президента України від 15 жовтня 2020 року №449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформи у сфері земельних відносин», Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформи у сфері земельних відносин» відбувається передача земель сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності об’єднаних територіальних громад.

Наразі Головним управління Держгеокадастру у Донецькій області передано 3499,7302 га земель сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області.

При здійсненні моніторингу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які підлягають до передачі у комунальну власність, Миколаївською міською радою  Слов’янського району Донецької області було виявлено, що Головним управління Держгеокадастру у Донецькій області в особі начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тітової Т. В. здійснюються рейдерські захоплення земель комунальної власності Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області, а саме:

• надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які передані до комунальної власності громади;
  • затвердження проєктів землеустрою та щодо відведення земельних ділянок, які передані до комунальної власності громади та передача їх у власність громадянам;
  • розпорядження землями запасу комунальної власності Миколаївської міської ради  Слов’янського району Донецької області, як землями сільськогосподарського призначення державної власності (надання дозволів та передача у власність земельних ділянок комунальної власності);
  • розпорядження землями приватної власності громадян, як землями сільськогосподарського призначення державної власності (надання дозволів та передача у власність земельних ділянок комунальної власності).

Стосовно розпорядження землями запасу комунальної власності ради, як землями сільськогосподарського призначення державної власності (надання дозволів та передача у власність земельних ділянок комунальної власності), Миколаївською міською радою Слов’янського району Донецької області виявлено, що земельні ділянки, кадастрові номери 1424256200:12:000:1204 - 1424256200:12:000:1213, сформовані Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області в Державному земельному кадастрі (Національній кадастровій системі) як землі державної власності сільськогосподарського призначення.

Відповідно до  проекту формування території і встановлення меж Райгородоцької селищної ради Ради народних депутатів Слов’янського району Донецької області та проєкту роздержавлення і приватизації земель КСП «Червоний Молочар» Райгородоцької селищної ради Слов’янського району Донецької області ці землі відносяться до земель комунальної власності Миколаївської міської ради Слов’янського району Донецької області.

Відповідно до рішення Райгородоцької селищної ради Слов’янського району Донецької області від 28.05.2020 року №7/62-860 «Про резервування земельних ділянок під громадськими пасовищами» дані землі були зарезервовані громадянам  під громадські пасовища.

Миколаївська міська рада Слов’янського району Донецької області просить Вас розібратися у ситуації, що виникла та вжити вичерпних заходів щодо притягнення посадових осіб Держгеокадастру до відповідальності»