Як користуватися паспортом в смартфоні

Дата: 31.03.2021 10:14

Фото без описуВерховна рада України схвалила в другому читанні законопроект про продовження використання цифрових паспортів, який дозволяє електронним паспортам функціонувати нарівні з "паперовими".

Йдеться про проєкт Закону № 4355. Законопроєкт голосами "за" підтримали 302 нардепа.

Закон дозволив відображення в електронній формі інформації, що міститься в паспорті громадянина в формі картки, в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також в інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання     (є-Паспорт і є-паспорт для виїзду за кордон).

На даний момент використання є-паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів України від 15 квітня 2020 року, в рамках експериментального проєкту.

"Проєкт є тимчасовим, що унеможливлює використання громадянами України є-паспорта і є-паспорта для виїзду за кордон після 2021 року", - йдеться в пояснювальній записці.

Розповідаємо, як користуватися цифровим паспортом в додатку і що потрібно для його налаштування

Як перевірити справжність паспорта в додатку "Дія".

Кожен користувач може сам перевірити справжність будь-якого цифрового паспорта. У додатку доступний зчитувач, з його допомогою можна сканувати QR-код іншого користувача програми.

Алгоритм верифікації паспорта наступний:

переконайтеся, що ваш телефон підключений до Інтернету;

натисніть на іконку зчитувача в правому верхньому куті екрану;

наведіть камеру смартфону на QR-код пристрою, що перевіряється для автоматичної перевірки паспорта;

дочекайтеся оповіщення додатку про результат перевірки.

Як підтвердити особистість в додатку "Дія".

Дана процедура зворотна описаною вище. Для ідентифікації та підтвердження достовірності документів, якщо наприклад, до вас звернулися з таким проханням на пошті, потрібно виконати три простих кроки:

натисніть на зображення паспорта в додатку на своєму смартфоні;

дочекайтеся, поки на місці паспорта з'явиться QR-код;

проскануйте код іншого пристрою, або пред'явіть його для сканування.

Як поділитися копією паспорта в додатку "Дія" з іншими користувачами.

Ряд операцій з документами має на увазі відправку копій. До електронних документів ця процедура також може бути застосована. Щоб поділитися копією паспорта в додатку, слід зробити наступний алгоритм:

відкрити паспорт в додатку "Дія";

натиснути на паспорт, щоб з'явилася зворотна сторона документа з QR-кодом;

надати телефон для сканування коду;

погодитися на підтвердження запиту у спливаючому вікні на смартфоні;

дочекатися, поки "Дія" сформує цифрову копію паспорта та передасть в систему запитувача.

Важливо: Через додаток можна ділитися копіями паспорта-книжки зразка 1994 року, вони не відображаються в системі. Щоб паспорт відображався, слід обзавестися ID-картою.

Як завантажити документи в додаток "Дія".

Завантажувати документи в додаток немає необхідності. Вони самі підтягуються з реєстрів в автоматичному режимі. Наприклад, система може підтягнути документи з Bank ID, який формується при зверненні за послугами до банку.

Де можна користуватися цифровим паспортом в смартфоні.

Згідно з повідомленнями розробників, оновлене додаток "Дія" 2.0 дає досить широкий функціонал для використання. Українці, використовуючи цю програму, можуть:

отримувати доступ до цифрових документів;

надавати документи для отримання посилки на пошті;

отримувати адміністративні послуги;

здійснювати банківські та фінансові операції.

Зокрема, з цифровим паспортом можна віддалено відкрити банківський рахунок в деяких банках і подорожувати по Україні в поїзді і на літаку. Сервіс взаємодіє з низкою великих аеропортів в Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі.

Системні вимоги для додатка "Дія".

Згідно з повідомленнями розробників, системні вимоги для "Дії" досить демократичні. Підійде практично будь-який сучасний смартфон або планшет з камерою (для зчитування QR-кодів), і з доступом