Миколаївська міська територіальна громада

Краматорський район Донецька область

Спалювати стерню заборонено

Дата: 31.03.2021 10:48
Кількість переглядів: 417

Фото без описуДепартамент агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації звертає увагу землевласників та землекористувачів області на те, що 17 березня поточного року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій»

Цим Законом забороняється випалювання з порушенням установленого порядку сухої рослинності або її залишків у прибережних захисних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграції тварин. За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність.

Забезпечення пожежної безпеки покладається відтепер на власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, орендарів земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди, керівника суб’єкта господарювання.

Землекористувачів зобов’язано:

•       не допускати випалювання сухої рослинності з порушенням установленого порядку;

•       обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

Особи, винні у випалюванні сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Мінприроди, в прибережних захисних смугах та на островах, несуть відповідальність за порушення водного законодавства.

Крім того, до складу особливо цінних земель віднесено торфовища у складі водно-болотних угідь міжнародного значення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора